Bolu Havadis

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Flash Haber
Kategori :
Haberin Tarihi :   08 Ocak 2017 - 21:32

KAHRAMANI DA HAİNİ DE BOL BİR MİLLET

Büyüt
Küçült
KAHRAMANI DA HAİNİ DE BOL BİR

Terör kaynaklı kan, acı ve gözyaşı dolu bir yılı geride bırakırken yeni bir yıla da üstelik daha yılın ilk saatlerinde yine terör kaynaklı kan, acı ve gözyaşıyla girmiş bulunuyoruz. Biliyoruz, kadim medeniyetleri sinesinde barındırmış ve hala da barındırmaya devam eden bu coğrafyada, Anadolu Coğrafyasında, kan ve gözyaşı hiç eksik olmadı.

 

1071’de Sultan Alparslan ile Anadolu’ya dikilen bu Ulu Çınar, dallarını Avrupa’da Viyana’ya kadar salmış, ancak bu dallar kesile kesile bir tek Anadolu’da kökleşmiş gövdesi kalmıştır. Bu gövdenin tekrar dallarını uzatmasından, ezilmiş, mazlum milletlerin umutlarını yeşertmesinden korkanlar, ellerine geçirdikleri en keskin baltalarla, acımasızca bu gövdeyi kesmenin gayreti içerisindeler. Dışarıdan keskin baltaların darbelerine maruz kalan bu Ulu Çınar, içeriden de gövdesini kemiren kemirgenlerle mücadele etmektedir.

 

Yeryüzünde Türk Milleti gibi kahramanı kadar haini de bol olan başka bir millet var mıdır? Heyhat! Kahramanlarımızın bir kısmı Suriye’de, bir kısmı Doğu Anadolu’da, bir kısmı ise İstanbul’da vatan için toprağa düşerken, toprağa düşenlerin kat ve kat fazlası kadar hain de içinde yaşadıkları bu ülkenin imkanlarıyla sahip oldukları iletişim vasıtalarıyla, internet üzerinden hainliklerine devam ediyor. Ne zaman bir terör olayı olsa, ne zaman şehit haberleri, ölüm haberleri gelse, fırsat bu fırsat deyip içlerindeki zehirleri kusmaya başlıyorlar. Ölümlere tepki gösteriyormuş gibi yaparken tepkilerini, askerimizi ve polisimizi şehit edenlere değil, bizzat devleti yönetenlere gösteriyorlar. Taktik aynı, kimisi hainliğini silahıyla, kimisi ise kalemiyle yapıyor. Ama emin olun kalemiyle hainlik yapanlar silahıyla yapanlardan çok daha tehlikeli ve alçaklar. Gazetelerdeki köşelerinden, sosyal medya üzerinden, yaşanan acıları istismar edip kendi ülkesi aleyhine faaliyet gösterenler, tasması dışarıya bağlı köpeklere benzemektedirler ki, tasmalarını ellerinde bulunduranlara hizmet etmektedirler.

 

Bu elbette yeni bir durum değil. Biz millet olarak bu hainliklere alışkınız. Ancak bu hainlere hak ettiği cezayı vermeye de alışkınız. Milli Mücadele döneminde, İstanbul işgal altındayken, Anadolu direnişi aleyhine yazıp çizenler, İngiliz Efendilerine hizmet eden propagandalar yapanlar vardı. Türk Milletine özgürlüğü çok gören içerideki hainler vardı. İttihat ve Terakki iktidarına karşı oldukları için, savaştan İttihat ve Terakkiyi mesul tutup bunu bahane ederek düşmanla işbirliği yapan Hürriyet ve İtilafçılar vardı. Gazeteciler, tüccarlar vardı.  Bunların içerisinde de en azılısı Gazeteci Ali Kemal’di. Dahiliye Nazırlığı da yapan bu zat gazetedeki köşesinde Milli Mücadele aleyhine demediğini bırakmamıştı. Gün oldu devran döndü ve Milli Mücadele kazanıldı, İstanbul kurtarıldı. Gazetesindeki köşesinde zehir zemberek sözler kusan, hainlik yapan bu zat, Beyoğlu’ndaki bir berberde yakalandı, yargılanmak üzere Ankara’ya getirilirken yolda, İzmit’te linç edildi. Yaptıkları yanına kar kalmadı.

 

Bugün de ortamı fırsat bilen, ordumuz dışarıda savaş halindeyken, meşru hükümeti her ne pahasına olursa olsun devirmek için, dışarıdaki düşmanlarımıza hizmet eden paylaşımlarda bulunanların sonu da gün gelecek Ali Kemal gibi olacaktır. Çünkü bu milletin her ne kadar kahramanı da haini de bol olsa da, kahramanları daima hainlerine üstün gelmiştir. Vatan için canını hiç çekinmeden verenler, kaba koltuklarında oturdukları yerden hainlik yapanlardan daima fazla olmuştur.

 

Tarih bize göstermiştir ki, Köroğlu Dağları’nda Toroslar’da ya da Anadolu’nun en ücra bir köşesinde bacası Tüten tek bir ev dahi kalsa bu topraklardan Türk Milleti sökülüp atılamaz. Ve yine Mustafa Kemal Atatürk bize buyurmuştur ki ‘’ Hattı Müdafa yoktur. Sathı Müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça düşmana bırakılamaz.’’ Tarihten ders almayanlar, Türkiye Cumhuriyeti’ni içerideki hainlerle yıkabileceğini sananlar ya da dışarıdaki düşmanlarla birleşip hükümeti devirmek için vatanını satanlar, yanılgılarının bedelini geçmişte olduğu gibi bugün de ödeyeceklerdir.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER

Son Yorumlar
Mustafa ÜNALAN
Amin inşallah.Kalemine ve yüreğine sağlık Hocam.
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bolu Havadis | http://www.boluhavadis.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018