Bolu Havadis

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Flash Haber
Yazının Tarihi :   19 Mart 2017 - 20:15:25

HAÇLI ZİHNİYETİNİN YENİ SİNSİ PLANI

Büyüt
Küçült
HAÇLI ZİHNİYETİNİN YENİ SİNSİ

Mutlu BİLGE

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için 16 Nisanda yapılacak Referandum öncesinde, başta Almanya olmak üzere İsviçre ve Hollandanın Türk Bakanların ülkelerindeki Türklerle buluşmalarını önleme gayretleri, en son Hollandanın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlunun uçağının inişine izin vermemesi, 15 Temmuzda Türkiyenin ne büyük bir tehlikeyi atlattığının en somut örneği olsa gerek.

 

FETÖ Maşasını kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini devirip yerine Sevr Planını uygulatabilecekleri kukla bir yönetim kurdurmayı tasarlayan Haçlı Zihniyetinin bugünkü temsilcileri, 15 Temmuzdan bekledikleri sonuç çıkmayınca, yeni sinsi planlarını bir bir devreye sokmaya başladılar.

 

Cumhuriyet tarihinden bu yana Türkiyede krizlere, bunalım dolu yıllara sebep olmuş, milli iradenin gerçekte tam yansıtılamadığı bu nedenle de gerek iç poliitkada gerekse dış politikada etkin adımların atılmasında ayak bağı olan bir sistemden, Yasama, Yürütne ve Yargı Erklerinin birbirinden gerçek manada bağımsız olacağı, milli iradenin ülke yönetiminde söz sahibi olacağı yeni bir sisteme geçerek ayağındaki prangadan kurtulmasını istemeyen, İslam düşmanlıklarını, İslamın en güçlü kalesi Türkiye üzerinden sergileyen sözde çağdaş ve demokrat Batının tarihleri katliamlarla, soykırımlarla dolu faşist ülkeleri Almanya ve Hollanda, Türk Bakanların ülkeye girişlerini engelleyerek, Türkiye Cumhuriyetinin meşru hükümetinin uluslararası alanda meşruiyetini kaybetmiş gibi göstermeye gayret ediyorlar. Meşruiyetini kaybetmiş bir hükümet algısı yaratarak uluslararası alanda Türkiyeye önce yaptırımlar uygulatıp ardından da belkide bir askeri müdahale yoluyla hükümeti devirecek bir ortam oluşturmaya çabalıyorlar.

 

Biliyorlar ki 15 Temmuza geçit vermeyen Türk Milleti, 15 Temmuzda Başkomutan sifatıyla halkı hainlere karşı direnişe davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğanın, bir sözüyle tankların altına yatmış, kurşunlara göğüslerini siper etmişken, şimdi O lider sandıkta ‘EVET oyu istiyorum deyince bir ‘EVETimi çok görecekler. Elbette bir ‘EVETi çok görmeyecekler. Bu iş sandıkla, içeriden darbeyle olacak gibi değil, o halde dışarıdan bu hükümetin meşruiyetini kaybettirecek adımlar atılmalı diyerek Bakanların toplantılarını iptal edip ülkeye girişlerine engel oluyorlar.

 

Her fırsatta konuşmalarında Batı Demokrasilerine övgüler yağdıranlar, Türkiyeyi bu manada acımasızca eleştirenler, hayran oldukları Batı Demokrasisini görsünler. Türkiyede Alman Milletvekilleri PKKlılarla bile rahat rahat görüşme yapabilirken Türk Bakanların Almanya ve Hollandada gurbetçi Türklerle görüşememesi hangi demokrasi anlayışında kendini buluyor?

 

Birkere şu iyi bilinmelidir! İslamofobi ve Türk düşmanlığı sözkonusu olunca Avrupada demokrasi işlemez. Viyana önlerine dayanmış bir İmparatorluğun mirasçılarının güçlü bir yönetimle yeniden Dünyayı titretmesi düşüncesi her daim uykularını kaçırtır. Durum böyle olunca, yeni bir sistemle güçlü bir liderin yönetiminde Türkün yeniden şahlanışına engel olmak için her yolu deniyorlar.

 

Almanya ve Holllandanın Türk Bakanlara karşı tavrı, Uluslararası Hukuka ve Diplomatik kurallara aykırıdır. Türkiyenin bir vilayeti büyüklüğündeki soykırımcı Hollandaya ve Nazi Ruhu içlerinde yaşamaya devam eden bir başka soykırımcı Almanyaya karşı gereken en sert adımlar mutlaka atılmalıdır.

 

Eğer Türkiye küresel güç mücadelesinde yerini almak istiyorsa, güçlü bir devlet olduğunu bu ülkelere en somut adımlarla göstermelidir. Hollanda Elçisinin geçici olarak ülkeye girişine izin vermemek yetmez. Persona non grata (istenmeyen adam) ilan edip bu ülkeyle diplomatik ilişkilerini derhal kesmelidir.  Bunu istemek ülkesini seven her Türkün hükümet üzerindeki hakkıdır.

Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
YAZARA AİT DİĞER YAZILAR
Son Yorumlar
Gönül BOSTANCI
Bu yakınlarda mengenden bolu ya hastaneye gitmem gerekti. Eşimin maaşına icra geldiği
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bolu Havadis | http://www.boluhavadis.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018