Bolu Havadis

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Flash Haber
Kategori : GÜNCEL
Haberin Tarihi :   14 Ocak 2020 - 15:34

DAVUT UZUN ÜSLUP NEDENİYLE GÖREVDEN ALINDI

Büyüt
Küçült
DAVUT UZUN ÜSLUP NEDENİYLE GÖREVDEN

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yerel Üst Kurulu Başkanı Ahmet Şekerli, Bolu’da yaşanan istifalarda FETÖ bağlantısının gerçeği yansıtmadığını, MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Davut Uzun’u takındığı üslup ve tavırlardan dolayı görevden aldıklarını, yönetimdekilerin görevden alınması için herhangi bir girişimde bulunmadıklarını söyledi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yerel Üst Kurulu Başkanı Ahmet Şekerli ve Yerelde Sektörel Üye Geliştirme Komitesi Başkanı Mehmet Fatih Keçebir, MÜSİAD Bolu Şubesi hakkında geçtiğimiz hafta kamuoyuna yansıyan istifa haberlerine ilişkin açıklamalarda bulunmak üzere Bolu’ya geldi. Beraberindeki MÜSİAD üyeleri ile birlikte bir dizi ziyaretlerde bulunan Ahmet Şekerli, daha sonra MÜSİAD Bolu Şubesi’nde basın açıklaması yaptı.

“FETÖ BAĞLANTISI GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

MÜSİAD Bolu Şubesi’nde yaşanan süreç ve istifalara ilişkin konuşan Şekerli, “Bu yaşanan münferit olay teşkilatımızı derinden üzmüştür. MÜSİAD 11 bini aşkın üyesiyle vakur bir geçmişi olan kuruluştur. Dünyanın en saygın ve aktif kuruluşlarından olan teşkilatımız hiçbir örgütle bağlantı içine girmeden özgün hareket etmiştir. Bolu Şubesinde vuku bulan olay MÜSİAD’ın tamamen iç işleyişiyle alakalıdır. Basında yer alan FETÖ bağlantısı konuları gerçeği yansıtmamaktadır. Buna rağmen gazetelerde ve diğer mecralarda art niyetli haberler yer almıştır. Bolu Şubemiz ile Genel Merkezimiz arasında Geç MÜSİAD başkanlığı için herhangi bir ihtilaf yaşanmamıştır. Genç MÜSİAD başkanlığı için Bolu MÜSİAD ve Genel Merkez arasında mutabakata varılmış, Bolu Şubesi’nin istediği aday konusunda karar kılınmıştır.” dedi.

HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILACAK

MÜSİAD Bolu Şube Başkanı Davut Uzun’un görevden alınmasının Genç MÜSİAD Başkan adayı ile ilgisi bulunmadığını ifade eden Şekerli, “Davut Uzun’un görevden alınmasının en büyük nedeni Bolu Şubesinin yetersizliği, üslubu, MÜSİAD yapısına aykırı tutumu ve MÜSİAD’ın güçlü aile bağlarına zarar verecek davranışlarda bulunmasıdır. Bu görevden almanın ardından Davut Bey, MÜSİAD Genel Merkezi tarafından Bolu’ya önerilen Genç MÜSİAD Başkan adayı hakkında haksız açıklamalarda bulunmuştur. Konunun taraflar dinlenilmeden yanlış bir şekilde kamuoyuna aktarılması gazetecilik ahlakına sığmamaktadır. Söz konusu yalan haberi kamuoyuna sunanlar ve istifasını detaylı bir şekilde noterde tasdikleyerek kamuoyuna sunan üyemize, sosyal medya hesaplarından asılsız açıklamalarda bulunanlara karşı hukuki süreç başlattık.” diye konuştu.

“İSTİFASINI GERİ ÇEKEN ÜYELERİMİZ VAR”

Bolu’da istifa eden üyelerle bir araya gelerek süreci anlattıklarını söyleyen Şekerci, “Genel Merkez’de neler yaşandığını ve Davut Uzun’u neden görevden aldığımızı kendilerine bildirdik. Arkadaşlarımıza yaşananları anlattık ve istifasını geri çeken üyelerimiz var. Bizi dinlemek isteyen diğer istifa eden arkadaşlarımız da gelmek isterlerse durumu anlatırız. MÜSİAD 40 kişiyle değil 11 bin üyesiyle hizmet vermektedir. Davalar kalıcı biz geçiciyiz. Yarın Bolu’da yeniden bir yapılanma ile kaldığımız yerden devam ederiz.” şeklinde konuştu.

“DAVUT BEYİN İSTEDİĞİ ADAY KONUSUNDA KARAR KILMIŞTIK”

Yaşanan süreci detaylı bir şekilde anlatan Şekerci, şöyle dedi; “3 Aralık 2019 tarihinde Genç MÜSİAD Teşkilat Başkanımız beni aradı. Davut Uzun Bey ile bir telefon görüşmesi yaptıklarını bana söyledi. Bende Davut Beyi aradım. Problemi sordum. Davut Bey de Genel Merkez tarafından Bolu Genç MÜSİAD Başkanlığı için gönderilen söz konusu adayı kendisinin mülakata aldığını söyledi. Gelen arkadaşa FETÖ ile ilgili sorular sorduğunu ve ‘Kendisine küfreder misin?’ dediğinde adayın, ‘Ben geçmişinde hayırlı faaliyetler yaptığını düşünüyordum. Daha sonra devletimiz bunu düşman ilan etti ve devletimizle aynı kanaatteyim.’ dediğini söyledi. Ben Davut Beye hemen bu konuyu kapatmamız gerektiğini, FETÖ’nün MÜSİAD için kırmızı bir çizgi olduğunu ve kendisinin bize bir aday göndermesinin uygun olacağını söyledim. O günden sonra Davut Bey kendi adayını bize gönderdi ve biz bu adayı kabul ettik. Aradan bir aydan fazla süre geçmiş ve bu konu kapanmıştır. Biz Davut Uzun Beyi başka bir sebepten ötürü, Genel Başkanımıza karşı tavrı ve üslubu nedeniyle görevden almışız ama MÜSİAD Bolu yönetiminde yer alan bir avukat arkadaşımız olayı farklı yerlere çekerek herkesi zan altında bırakmıştır. Bizim FETÖ ile ilgili hiçbir ortak noktamız yoktur. Teşkilatımız Türkiye’deki en temiz teşkilattır.”

“GÖREVDEN ALINAN DAVUT UZUN, YÖNETİM DEĞİL”

Şekerci, açıklamasının devamında şunları kaydetti; “Biz başkanı görevden aldık ama tüm yönetim görevden alındı şeklinde kamuoyuna lanse edildi. Genel Başkanımızın huzurunda Davut Beyin de katılımıyla bir toplantı yaptık. Genel Başkan makamında masaya vura vura hoş olmayan bir üslup ve tavırla konuşmalar yaptı. Biz bu tavırlarından sonra görevden alınmasına karar verdik. Genel Başkanımızın huzurunda yapılan tartışma FETÖ ile ilgili değildi. Genel Başkanımızın huzuruna kendilerinin önerdiği ve bizim kabul ettiğimiz Genç MÜSİAD Bolu Şube Başkan adayımız ile birlikte geldiler. Davut Bey, Genel Başkanın huzurunda ‘Sabahın 8’inde toplantıya adam mı çağrılır?’ diye serzenişte bulundu. Ortamı yumuşatmak için ben ve arkadaşlarım çok uğraştı. Ortam yumuşasın diye yine Genel Başkanımıza, ‘Efendim, Davut Bey ile birlikte gelen genç arkadaşımız Bolu Şubesi’nin Genç MÜSİAD Başkan adayıdır’ dedim. Bir anda Davut Bey, ‘Ne demek başkan adayıdır. Ben atadım başkandır.’ dedi. Yine bir arkadaşımız Davut Beye, ‘Başkanım MÜSİAD’ta 5 yıl görev yaptım. Genel Başkanımızla bir kez oturabilmiştim. Arkadaşımız ilk gününde Genel Başkanımız ile birlikte oturuyor ne güzel’ dedi. Gelen genç arkadaşımıza bir iltifat olarak söylenen bu söz karşısında Davut Bey, ‘Sen ne demek istiyorsun. Ben senin neyi ima ettiğini biliyorum’ diyerek bağırıp çağırmaya başladı. Bir şube başkanının genel başkanı önünde böyle bir üslup takınması ne derece doğrudur? O masada FETÖ ile ilgili bir tane harf bile konuşulmadı. Olay tamamen bir yanlış üslup hatası sonucu bu noktaya gelmiştir. Biz tekrar söylüyoruz. Biz tüm yönetimi değil, başkanı görevden aldık.” Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER

Son Yorumlar
Sabri
Bolu nun kadrini Bolu da yaşıyan bilir. Gerçekleri dile getiren her kişiyi
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bolu Havadis | http://www.boluhavadis.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020