Bolu Havadis

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Flash Haber
Kategori : GÜNCEL
Haberin Tarihi :   01 Eylül 2016 - 00:28

NE PARALEL NE YAMUK

Büyüt
Küçült
NE PARALEL NE

Ülkemizin Siyaset Biliminin ya da Yönetim Biliminin argümanlarına göre değil de geometrik kavramlarla yönetilmeye gayret edildiği, karmaşık bir dönemi yaşıyoruz. Yaşananlardan ders alınmadığını, tarihin, ilerleyen bir zaman diliminde, yine hepimizin bir gaflet içerisinde gündelik tartışmaların, çıkar kavgalarının içinde bulunduğu bir dönemde ansızın tekerrür edeceği bir ortamın, fırsat bu fırsat diyerek hazırlandığını görüyoruz. Paralel yapının birini devletin bütün imkanlarıyla tasfiye ederken, bunlardan boşalan kadroları bir başka paralelle doldurmanın zemini hazırlanıyor.

 

Ak Parti İktidarı boyunca tutarlı bir milli eğitim politikasının  uygulanmaması, sık sık değişen Milli Eğitim Bakanları ve İmam Hatip Okullarının  önünü açmak için itibarsızlaştırılan içi boşaltılan Genel Liseler, Anadolu Öğretmen Liseleri ve diğerleri, hep İmam Hatipli bir nesilin ülke yönetiminde söz sahibi olmasını sağlamaya yönelik alt yapı çalışmalarıdır.

 

Ülkeyi yönetenlerin, mezun oldukları okullara duydukları duygusal ve ideolojik bağa göre şekillendirmeye çalıştıkları ülke yönetimi, diğer toplumsal gruplar arasında, diğer okullardan mezun olanlar arasında haksız rekabetten kaynaklanan bir eşitsizliği beraberinde getirmektedir. Bu eşitsizliğin doğal bir sonucu olarak da devlet kadrolarına yapılan atamalarda da bir ayrımcılık söz konusu olmaktadır. İktidar Partisinin gerek seçimlerde aday belirlerken ve gerekse devlet kadrolarına atama yaparken İmam Hatip Mezunu olmayı bir kriter olarak ele alması ve atamalarda böyle bir çoğunluk görülmesi, FETÖ’nün Altın Nesli’ne karşılık Ak Parti’nin ‘İmam Hatipli Nesil’ yetiştirme ve bu İmam Hatipli Nesli ülke yönetimine hakim kılma çabasıdır.

 

FETÖ’nün Bolu’da kapatılan okullarının hepsinin de İmam Hatip Okuluna çevrilmesi, İmam Hatip Okulu eksikliğinden midir? Yerden biter gibi her fırsatta İmam Hatip Okulu icat edilmesi, imam eksikliğinden midir? İmam Hatipli Nesil Projesi, tek tip insan yetiştirmeyi amaçlayan bir tür toplum mühendisliği değil midir?

 

En sonuncusuyla 15 Temmuz’da karşılaştığımız toplum mühendisliği projelerinin başımıza ne işler açtığını hepimiz yaşadık ve gördük. Altın Nesil, Katil Nesile dönüştü, ülkemiz büyük bir işgal tehlikesi atlattı. Bu olay, canlı bir organizma olan toplumun genetiği ile oynandığında ne gibi tehlikeli sonuçların ortaya çıkacağını bize gösterdi.

 

Toplumlar, bireysel farklılıkların meydana getirdiği zenginlikler üzerine yükselir. Farklılıklar ın yok edildiği ya da sindirildiği toplumlardan oluşan ülkeler in yönetimi otoriterizme kaymıştır ve otoriterizmle yönetilen ülkelerin sonu da hep hüsran olmuştur. Farklılıklarını koruyan, farklılıklarını zenginlik olarak gören ve devlet kadrolarında liyakatı esas alan yönetimler, sağlam temeller üzerinde çağdaş bir yapıya kavuşmuşlardır.

 

Bir yandan 15 Temmuz sonrasında oluşan ulusal birliğin sürmesi için her türlü gayretin sergileneceğini söylemek, bir yandan da 15 Temmuz öncesi alışkanlıkları sürdürmek, her fırsatı İmam Hatip Okuluna dönüştürmek, diğer okulları azınlık konumuna düşürmek tutarlı bir davranış olmadığı gibi, sürdürülebilir bir demokrasinin önündeki en büyük engeli teşkil eder.

 

Biz millet olarak, paralel yapının bir başka paralel yapıyla ikame edilmesi anlamına gelen her türlü harekete karşıyız. Biz artık, üzerinde kadim medeniyetleri barındırmış olan bu coğrafyada barış ve huzur içinde, insan haklarından, demokrasiden ve hukuk devletinden nasibini almış bir ülke yönetimi istiyoruz. Yani biz ülkemizin yönetiminde ne paralel ne de  yamuklar istemiyoruz. Biz doğrulardan oluşan bir yönetim istiyoruz.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER

Son Yorumlar
Gönül BOSTANCI
Bu yakınlarda mengenden bolu ya hastaneye gitmem gerekti. Eşimin maaşına icra geldiği
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bolu Havadis | http://www.boluhavadis.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018