Bolu Havadis

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Flash Haber
Kategori : GÜNCEL
Haberin Tarihi :   08 Aralık 2019 - 18:21

ÜLKÜCÜLER İSTİŞARE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ

Büyüt
Küçült
ÜLKÜCÜLER İSTİŞARE TOPLANTISINDA BİR ARAYA

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezi tarafından düzenlenen "İl Ocak Başkanları İstişare Toplantısı 6-7-8 Aralık tarihlerinde Antalya'da gerçekleşti. Toplantıya Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül'de katıldı.

 

Genel Başkan Sinan Ateş, İl Ocak Başkanları İstişare Toplantısının ilk gününde, İl Ocak Başkanları ile istişarelerde bulundu. Yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül'de Bolu'da yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında Genel Başkana sunum yaptı. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş konuşmasında, Ülkü Ocakları'nın, Türkiye'nin geleceğinin mimarı ve mihmandarı olduğunu belirterek, Ülkü Ocakları'nın davasından bir adım sapmadan tekamül eden ve herkesi kucaklayan bir bakış açısıyla Türk milletini sonsuzluğa taşımaya ant içmiş kutlu kadrolar olduklarını söyledi.

 

‘KALPLERİ FETHETMEK GÖNÜLLERİ KAZANMAK GEREKİR’

Türk ve İslam değerleriyle donanmanın fazilet, cesaret ve şuuruna ulaşmış vicdanlar olduklarını aktaran Ateş, "Türk milletini, şanlı mazisinden şerefli geleceğine taşımak, mukaddesatına sahip çıkarak mukadderata hakim olmak gibi şuurlu ve yüce bir vazifeye sahibiz." dedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ifade ettiği gibi "geleceğin mimarları, gelecek nesillerin mihmandarları" olduklarını vurgulayan Ateş, kendilerine emanet edilmiş kutsal hazine vatana gözleri gibi bakıp, üzerine titreyip, milli ve manevi zenginlikleriyle tertemiz bir şekilde gelecek nesillere teslim edeceklerini dile getirdi. Görevlerinin çok, hedeflerinin yüksek, sorumluluklarının fazla olduğuna işaret eden Ateş, hedeflerine ulaşmak için kalpleri fethetmek, gönülleri kazanmak gerektiğine bildirdi. Ateş, çok yönlü bir medeniyet buhranının içerisinde bulunduklarını, bu buhran çerçevesinde gençliğin milli ve manevi yönden zayıfladığını üzüntü içerisinde gözlemlediklerini söyledi.

 

‘GENÇLİĞİMİZİ KAYBEDERSEK GELECEĞİMİZİ KAYBEDERİZ’

Bilgili, inançlı, azimli, milli şuura sahip, değerlerine sıkı sıkıya bağlı ve çağın ihtiyaçlarına uygun bilim üreten bir gençliğin tasavvur ettikleri medeniyet ufkuna erişebileceğine dikkati çeken Ateş, şöyle devam etti; "Kim olduğunun farkında, ülke meselelerine duyarlı, okuyan ve tefekkür eden bir nesil; bilimde, sanatta, edebiyatta, yani hayatın her alanında Türk-İslam medeniyetini tekrar ihya edebilir. Gençlerimize şahsiyet kazandırabilmek için Türklük şuurunu uyandırmalı, hafızalarını tazeleyerek mazilerini hatırlatmalıyız. Türk gençliğini mutlak manada mukaddesata bağlı, milli ülkü ve fikirler etrafında toplanmış aksiyonel kimliğe büründürmeliyiz. Gençliğimizi kaybedersek geleceğimizi kaybedeceğimizi bir an olsun aklımızdan çıkarmamalı, varlığımızı devam ettirecek bilgiye, ferasete, sağlıklı görüşe ve yüksek ahlaki niteliklere sahip bir gençlik oluşturmalıyız."

 

BU FENER HİÇ SÖNMEYECEK

Ateş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ilkeli, seviyeli ve milli siyaset çizgisinin, bugün olduğu gibi yarın da yollarının hiç sönmeyen feneri olacağını ifade etti. Sinan Ateş’in açılış konuşmasıyla başlayan İstişare Toplantıları, Genel Sekreter Ömer Çağrı Özdemir'in oturum başkanlığında, Genel Başkan Yardımcıları Sinan Gökhan Yavuz, Fatih Keskin, Ferit Salim Sanlı ve Genel Sekreter Yardımcısı Abdulkadir Şanlı, Genel Sekreter Yardımcısı Ferit Şentürk, Asena Birim Başkanı Rabia Karaboyun, Sosyal Faaliyetler Birim Başkanı Bilgen Cengiz ve Üniversite Birim Başkanı Mehmet Koldaş, Genel Başkan Yardımcıları Sinan Küçükler, Aşkın Dinçer, Hayri Bulut, Aybars Köse ve Hukuk Birim Başkanı Ali Yücel'in sunumlarıyla devam etti.

KAPANIŞ KONUŞMASINI DA ATEŞ YAPTI

İstişare Toplantısı'nın değerlendirme ve kapanış konuşması yine Genel Başkan Sinan Ateş tarafından gerçekleştirildi. Konuşmasında, ülküdaşlık hukukuna atıfta bulunan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, "Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi taçlandırmak, gelecekte atacağımız adımları daha sağlam temellere dayandırmak üzere tertip ettiğimiz istişare toplantımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bizleri bir arada tutan bağları pekiştirdiğimiz; dertler paylaşa paylaşa, kıvanç yayıla yayıla kıymetlenir dediğimiz bu etkinliğin ülkücü harekete, Türk milletine, Türk dünyasına hayırlar getirmesini yüce Allah'tan niyaz ederim. Köklü mazimizden, Türklüğün şahikalarını yaratacağına inandığımız atimize doğru, iman denizinde yelkenlerimizi ahlak ve faziletle doldurup ilerlerken sizlerle buluşmak, meselelerimize birlikte çözüm yolu aramak bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir" ifadelerini kullandı.

 

‘ÜLKÜ OCAKLARI BİZİM YUVAMIZDIR’

"Ülkücülük; Tuna'dan abdest alarak Tanrı Dağlarında namaz kılmaktır. Ülkücülük; Türk olarak yaratılmanın şükür namazını kılmaktır. Ülkü Ocakları, Yesevi'nin dergahı, Edebali'nin buyruğu, Yusuf Has Hacib'in feraseti, Tonyukuk'un dehası, Celaleddin Harzemşah'ın kahramanlığı, Nesimi'nin türküsü, Yunus'un lisanı, Atatürk'ün iradesi, Başbuğ'un emaneti ve Bilge Türk Devlet Bahçeli'nin yoludur" aktarımında bulunan Ateş şunları kaydetti; "Ülkü Ocakları hafızadır. Türk milletine Ergenekon'u unutturmaz, destanları yaşatır, Dedem Korkut'u hafızalardan sildirmez, aziz milletimizin milli sembolü bozkurdu, tarihin geçmişinden emanet alıp geleceğe taşır. Ülkü Ocakları, milli mefkürenin adıdır. Ülkü Ocakları sanattır, güzelliğin tarih içerisindeki devridir. Ülkü Ocakları ölümsüzlerin mekanıdır. Yüce Allah, şehadet şerbeti içen Ülkü Ocaklıları ölümsüzleştirmiştir. Ülkü Ocakları bizim yuvamızdır. Türk milletinin geleceğidir. Ülkü Ocakları; Dede Korkut'ta destan, Kutadgu Bilig'de nasihat, Ali Kuşçu'da bilimdir. Bilge Liderimiz Devlet Bahçeli'nin ifadesiyle, 'Ülkü Ocakları Türk-İslam ülküsünün bereketli yurdu, Türklüğe mensubiyet şuuru, İslam ahlak ve faziletine bağlılık ve sadakat yuvasıdır."

 

MİLLİ ŞUUR VE TARİH BİLİNCİNE AĞIRLIK VERİLMELİDİR

Ülkü Ocakları olarak, Türk dünyasından Ar-Ge'ye, sosyal medya okur yazarlığından eğitime, çevre-bilim ve teknolojiden spora, asena faaliyetlerinden, üniversite gençliğine kadar her alanda yapılan faaliyetleri değerlendirdiklerini, yapacaklarını takvimlendirip planlamaya koyduklarını belirten Ateş, istişare toplantısı sonrasında yaptıkları değerlendirmeleri şu şekilde ifade etti;

"Çocuklarımızın ve gençlerimizin milli şuur ve tarih bilinci ile eğitimi hususunda büyük bir boşluk söz konusudur. Türk milletinin milli birlik ve beraberliğini bozucu faaliyet gösteren yapılar bu boşluktan faydalanmaktadır. Nitelikli eserler ve insana temas eden faaliyetler ile bu boşluğu kapatma mesuliyeti Ülkü Ocaklarına düşmektedir. Türk milleti hiçbir konuda çaresiz değildir, çare ülkücü harekettir. Türk matbuatı, popüler kültüre dayalı eserler ile yoğun bir sermaye hareketine dönüşmüştür. Birkaç yayınevi dışında Türk kültürünü ve Türk'ün medeniyet tasavvurunu tanıtıcı yayın neredeyse yoktur. Bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla hazırladığımız yayınlarımızın daha geniş kitlelere ulaştırılması tarihi bir zarurettir. Ortaöğretim, gençliğin fikir hareketleri ile ilk buluşma noktasıdır. Gençlerin çevresel etkiye en açık olduğu dönemdir. Her yanlış etkileşim, ülke için kaybedilmiş bir genç demektir. Oysa Türk milletinin bir tek evlat dahi kaybetmeye tahammülü yoktur. Ortaöğretim gençliğinin enerjisini bilime, sanata ve spor faaliyetlerine yönlendirmek için çok yönlü faaliyetler gerçekleştirmek ve onları fikir pınarlarımızla buluşturmak üzere çıkarılan Bilge Türk dergimizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalışmalıyız. Kadına yönelik şiddet, ayrımcılık, cinsel istismar toplumumuzun kanayan yarasıdır. Bu yara sözde kadın hakları savunucusu yapılar tarafından istismar edilmektedir. Aile ve toplumun yapısını bozma teşebbüslerine karşı genç Türk kadınını Ülkü Ocakları ile tanıştırmalıyız."

 

Öte yandan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ülkücü bir gençlik yetişmesi hususunda Ülkü Ocaklarına rehberlik ettiğini ifade eden Ateş, Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti.

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER

Son Yorumlar
Sevda karateke
Tebrikler başarılarınızın devamını dilerim
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bolu Havadis | http://www.boluhavadis.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020