Bolu Havadis
30.09.2020
Bolu /   9°C

VATANDAŞ
VATANDAŞ

Evinde yiyecek ekmeği yok, kaç aydır, kaç yıldır iş bulamamış, kirasını ödeyememiş ileri zekalı, Suriyelilere vatandaşlık da, ev de versinler diyebiliyor.

 

Suriyeliler vatandaş olursa işi hiç bulamayacağını bilmiyor mu? Suriyelilere ev verilirse kendisinin ev sahibinden kurtulacağını mı sanıyor?

 

O ileri zekalı hepsini biliyor. Alışmış bedava kömüre, makarnaya, bulgura. Onlara bir şey olmasında kim ne yaparsa yapsın düşüncesinde Memleket bu bedavacılardan çok çekti. Hala çekiyor.

 

KURTARMAK

Suriyeliler istedikleri Zaman memleketlerine, köylerine, hısım akrabalarına gidip gelebiliyor, bunu gördük. Maşallah kendisi, karısı, kızı, oğlu benden daha iriler. Hani denir ya, taşı sıksa suyunu çıkaracak cinsten.

 

Hepsinin peşinde de üçer beşer çocuk. Kimi eşikte kimi beşikte. Sosyal medyada paylaşılalar gibi, bunlar belli yerlere yerleşip çöreklenirse, bir zaman sonra devlet bize bakmiirr der, sonrada özerklik deyip saldırırlar.

 

Mesele sadece (AKP yandaşlarının yalanları gibi) Müslümanı korumak kollamak değil. Mesele onlardan rant sağlamak. Mesele arka tarafı kurtarmak…

 

Türk olmayan Türkün yurdunu korumaz.

 

DİKKAT!

Şimdi yapılacak iş, milletvekilimiz Sayın Tanju Özcanın önerisiyle, Suriyelilere vatandaşlık verilmesiyle ilgili Boluda yapılacak olan, referandum sandıklarında oy kullanmak olmalıdır. Ve bu her ilde ve ilçede yapılmalıdır.

 

GAZİ KÖPRÜSÜ

Herkes yazdı bedavayken, selfiler çekildi, videolara alındı bedavayken, hele bir kamyoncu çalarsa çalsın (hırsız demek istedi) yol yaptı diye zil takıp oynadı bedavayken.

 

O yazanlar, selfi çekenler, videolara alıp zil takıp oynayanlar zaten bayramdan bayrama evinden çıkıp gezmeye gidebilenlerdi.

 

Bayram bitti, takke düştü, kel göründü. Şimdi her gün o yolu kullanmak zorunda olanlara sorun bakalım,  yedi sülaleye nasıl rahmet okuyorlar.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.