Bolu Havadis
12.12.2018
Bolu /   9°C

12 Ocak 2018 - 16:17
ÇOCUKLARA KIYAMADIK!
ÇOCUKLARA KIYAMADIK!

Sakarya İlkokulu’nda öğrencilere İngilizce konuşma alışkanlığı kazandırmak ve İngilizce kelime hafızalarını artırmak için “İngilizce Sokağı(English Street)” açıldı.

 

Açılışa Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Zerrin Biçen, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Kunuk, Milli Eğitim Şube Müdürü Recai Yörük, okul müdürleri ve öğrenci aileleri katıldı.

 

‘ÖĞRETİYORUZ AMA KONUŞMADA SIKINTI ÇEKİYORUZ!’

Okul Müdürü Hasan Allar, “Her etkinliğin bir hikayesi var” diyerek başladığı konuşmasında “İngilizceyi biz çok iyi öğretebiliyoruz. Lakin konuşma noktasında biraz sıkıntı yaşıyoruz. Öğrencilerimizi İngilizce konuşmaya teşvik edebilmek için çalışmalar yürüttük. İngilizce derslerinin sevilmesini sağlamak ve öğrencilerimizin kelime hazinelerini artırmak için okul koridorlarımızdan birini “İngilizce Sokağı” yapmaya karar verdik. Bu sokağı hazırlarken müfredat programımıza uygun davrandık. Bu çalışmada bizlerle beraber olduğunu hissettiren herkese teşekkür ederim.” sözleriyle İngilizce Sokağı’nın hikayesini anlattı.

 

ÖĞRENCİLER TİYATRO OYNAYIP DANS ETTİ

Programın sunuculuğunu üstlenen okul öğrencileri, bir Türkçe bir İngilizce cümlelerle arkadaşlarını sahneye davet ettiler. İngilizce Öğretmeni Gülay Ertem yönetiminde hazırlanan öğrencilerin, “Masal Kahramanlarımız Okulda” adlı tiyatro oyunu davetliler tarafından beğeniyle izlendi. 2-C ve 2-E sınıfı öğrencilerinin coşkulu dans gösterisi alkışlar eşliğinde izlendi.


SOKAĞIN AÇILIŞI YAPILDI

Öğrencilerin sergilediği tiyatro oyunu ve dans gösterisinin akabinde İngilizce Sokağı’nın açılışı yapıldı. Sokağı gezen davetliler, öğrenciler tarafından karşılandı ve öğrenciler, belirli temalarla süslenen İngilizce Sokağı duvarlarının sunumunu yaptılar.

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 11 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Öğrenci Velisi

 
Ek ders kitaplarından bıktık artık. Bırakın sokağı öğretmenler normal görevini eksiksiz yapsın yeter.