Bolu Havadis
17.01.2019
Bolu /   9°C

28 Ocak 2018 - 16:47
Daha fazla beklemeyecekler
Daha fazla beklemeyecekler

Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi başlattığı yeni bir proje ile Göynük Belediyesi İş Birliğinde ilçede bulunan hastaların fizik tedavi imkanına ulaşmaları kolaylaşıyor.

 

Bu kapsamda Göynük Belediyesi ve Bolu İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda organize edilen hastaların “Taşımalı Hasta Projesi” kapsamında tedavilerine başlandı.

 

Göynük Belediyesi ile yapılan işbirliği çerçevesinde uzun zamandır yatarak tedavi olmayı bekleyen hastalar ilçeden Belediye araçlarıyla  İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınarak ayaktan tedavi imkanı alması sağlanıyor.

 

Göynük’ten 10 hasta var

İl Sağlık Müdürü Yard. Doç Dr. M. Emin Demirkol yaptığı açıklamada; ‘İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastalarının yıllardır büyük problemi olan uzun süreli sıra beklemesinin önüne geçilmesi için başlatılan proje kapsamında “Taşımalı Hasta Projesi” ile tedavi sırası bekleyen hastaların uzun süre beklemeden ayaktan tedavilerine başlandı. Bu proje kapsamında Gerede’den 19, Göynük’ten 10 Mudurnu’dan 6 ve Yeniçağa’dan  29 hasta olmak üzere toplam 64 hastanın tedavisine başlanırken diğer  tüm hastalarımızın da  mağduriyetleri  kısa sürede giderilmesi sağlanacaktır” dedi.

 

Kazan teşekkür etti

 

Taşımalı Hasta Projesi kapsamında hastalarımızın ulaşım ihtiyacı konusunda yardımlarını esirgemeyen Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’a hastalarımız adına teşekkür ederim.” dedi.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.