Bolu Havadis
24.02.2019
Bolu /   9°C

28 Ocak 2018 - 16:49
Dörtdivan temiz kalmaya devam edecek
Dörtdivan temiz kalmaya devam edecek

Toplum Yararı Programı dahilinde Dörtdivan Belediyesi tarafından çalıştırılan 30 personelin Dörtdivan’a sağladığı katkı hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, programın 2018 yılında da devam edeceğini söyledi.

 

Programın sona ermesinin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Uzunoğlu, bu programın büyük faydalarını gördüklerini dile getirerek 13 Aralık 2017’de sona eren programın 2018 yılında tekrar başlayacağını söyledi.

 

Dörtdivan daha yaşanılır olacak

Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu yaptığı açıklamada; “ Dörtdivan Belediyesi olarak, altyapı ve yatırım faaliyetlerine verdiğimiz önemin yanı sıra, çevre temizliği ve bakımı konularına da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. ‘’Temiz insan, temiz çevre’’ sloganıyla yürütüyor olduğumuz çevre temizliği ve bakımı çalışmaları kapsamında Toplum Yararı Programı (TYP)’ nda toplam 30 personelimiz çalıştı. Parklar, bahçeler, mezarlıklar, mahalleler, sokaklar ve halkın ortak kullanım alanlarında çevre temizliği ve bakım faaliyetlerini aksatmadan sürdürdük. Belediyemiz temizlik ekipleri her gün çöpleri almakta ve daha temiz, daha yaşanabilir bir Dörtdivan için çalışmalarını titizlikle sürdürmektedir. Yürütülen çalışmalar kapsamında; parkların genel bakımı, piknik alanlarının temizliği, mahalle mezarlıklarının ot temizliği, kaldırımların üzerlerindeki otların temizliği, hal binasının rutin olarak yıkanıp temizlenmesi, mahallelerin biçilen otlarının kepçe ve kamyonla toplanması, çarşı içindeki parkların ve kaldırımların otlarının temizlenmesi, çevre düzenlemesi ve halkın ortak kullanım alanlarının düzenli olarak temizliğinin ve bakımının yapılması başlıca faaliyetlerimiz oldu” dedi.

 

Personele teşekkür etti

 

Uzunoğlu açıklamasında; “'15.03.2017 tarihinde başlayan TYP(Toplum Yararına Programı) 13.12.2017 tarihinde sona erdi. Bu süreçte çalışan, emek veren 30 TYP personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mart 2018' de başlayacak olan yeni TYP programıyla çalışmalar kaldığı yerden devam edecektir'' ifadelerine yer verdi. İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.