Bolu Havadis
31.05.2020
Bolu /   9°C

23 Ekim 2018 - 00:00
CHP’de Özcan oyunbozanlığı!
CHP’de Özcan oyunbozanlığı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) de yerel seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ederken Milletvekili Tanju Özcan’ın Belediye Başkan adayı olma isteği parti içerisinde ve kamuoyunda huzursuzluğa neden oldu.

 

CHP’de Bolu Belediye Başkan aday adayı olarak Hüseyin Cahit Çıngı ve Erhan Beykoz başvurularını yaparken, Milletvekili Tanju Özcan’ın Genel Merkezden gelecek atamayla Başkan adayı olma isteği, arkadaşlarına karşı saygısızlık olarak algılandı.

 

Özcan’ın gözü Genel Merkez de

CHP’ye yakın kaynaklardan öğrendiğimiz bilgilere göre, Milletvekili Tanju Özcan’ın Belediye Başkan adaylığını çok istediği ama kendisinin aday olması halinde parti içerisinde oluşacak huzursuzluk ve kırgınlıkların önüne geçmek için, Belediye Başkan adaylığını Genel Merkez kanalıyla yapmaya çalışıyor. Milletvekili Özcan, Belediye Başkanı adayı olması ve kazanması halinde Meclis’te ki Milletvekilini kaybedecek olan CHP’de parti üyelerinin tepkisi her geçen gün büyüyor.

 

CHP Özcan’sız da olur

CHP’nin Milletvekili Tanju Özcan’ın tekelinde bir parti olmadığını savunan CHP’li bazı üyeler, Özcan’ın bu isteğinin hem Bolu’ya hem de partisine saygısızlık olduğunu belirttiler. H. Cahit Çıngı ve Erhan Beykoz’un CHP’yi layıkıyla temsil edebileceklerini savunan partililer, Özcan’ın partide kendinden başka kimse yokmuş gibi her göreve talip olmasını yadırgıyorlar. Meclis’te ki Milletvekillerini kaybetmek istemeyen CHP’li üyeler, seçimi Çıngı veya Beykoz’la da kazanacaklarına inanıyorlar.

 

Çıngı ve Beykoz’a haksızlık olur

CHP’de yaşanan aday karmaşasının uzun süre daha devam edeceği tahmin edilirken, Milletvekili Tanju Özcan’ın aday gösterilmesi halinde parti içerisinde…

DAHA FAZLASI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ!İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 1 yıl önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Refik Carli

 
Bunun böyle olacağını ilk günden beri söylüyorum. Cunku Özcan bolu chp yi kendi malıymış gibi goruyor. Hem Cahit çıngı ya hemde maksut beykoz u hiçe sayarak partiyi tekeline almak istiyor.