Bolu Havadis
24.05.2019
Bolu /   9°C

23 Aralık 2018 - 22:44
FEDERASYONDAN ANLAMLI ETKİNLİK
FEDERASYONDAN ANLAMLI ETKİNLİK

Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu Pursaklar’da ki Saray Çocuk Evleri Sitesinde kalan kimsesiz çocuklarla bir araya geldiler.


Ankara Bolu Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Bilgin, Altındağ ilçesine bağlı Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nde bulunan Marangozhane Kültür Merkezinde yapılan 870.etkinlikte 55 kimsesiz kız çocuğu bakıcı anneleri öğretmenleriyle kahvaltıda bir araya geldi.

Sunuculuğunu İrfan Bayar’ın yaptığı programda birlik beraberlik adına yapılan çalışmalar etkinlikler anlatıldı. Programda ilk sözü Ankara Bolu Dernekleri Federasyon başkanı Mehmet Bilgin aldı. Bilgin, programa katılan ve destek verenlere teşekkür etti.  Daha sonra Ankara Bolu Girişimci Kadınlar Dernek Başkanı Aynur Arabacıoglu yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.  Mudurnu Dernek Başkanı Haydar Çakırtekin yaptığı konuşmada hemşerilerine iyi dileklerde bulundu yeni yıllarını kutladı.  Polatlı’dan programa katılan Polatlı Kıbrıscık Dernek Başkanı  İsmail Atun kısaca derneklerini yaptığı faaliyetlerini anlattı daha sonra sözü alan Kıbrıscık Yazıca Dernek Başkanı eğitimci Nazmi Belen yaptığı konuşmada dernek olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak, şiir okuyup katılımcıların güzel vakit geçirmesine katkıda bulundu.  


TEŞEKKÜR ETTİ 

Yapılan kahvaltının ardından, kimsesiz çocuklar türkü söyledi ve doğum günü olan çocuklar için pahta kesildi.  Program sonrası açıklamalarda bulunan Ankara Bolu Dernekleri  Federasyon  Başkanı Bilgin, kimsesiz çocukların hassasiyetlerini her zaman ön planda tuttuklarını belirterek, "Çocuklarımızın özel hayatına girmeyecek şekilde güncel konularda kahvaltıda sohbet ederek, canlı müzik eşliğinde karşılıklı oyunlar oynayarak onlara bir günlük de olsa anne baba olduğumuz için emeği geçen bizlere bu imkanı sağlayan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’ye teşekkür ederim” dedi.  


HER ZAMAN DESTEK OLACAKLAR 

Hayata atılmaları için çocukların meslek edindirme eğitimlerini desteklediklerini dile getiren Bilgin, şunları kaydetti: "11-17 yaş grubundaki kız çocuklarına 18 yaşından sonra hayata atılmaları için eğitimler veriliyor. Bu eğitimlerden birisi de kuaförlük kursudur. Bu kurs çerçevesinde kullanılacak malzemelerini temini için program içerisinde üyeleri arasında zarflarla bağışlar toplanarak, tutanak karşılığında müdürlüğe teslim edilecek."
 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 5 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Muhammet Ali Kıvrak

 
Saray Sevgi Evleri Çocuk yuvasındaki evlatlarımız için yapılan etkinlikte emeği geçen herkesin yüreğine sağlık. Unutulmaz bir etkinlik