Bolu Havadis
19.08.2019
Bolu /   9°C

21 Haziran 2019 - 17:03
SAĞLAM KAFA SAĞLAM VUCUTTA BULUNUR
SAĞLAM KAFA SAĞLAM VUCUTTA BULUNUR

 

Bolu Ülkü Ocakları, okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte, gençlerin yaz tatillerini sağlıklı bir şekilde geçirmeleri amacıyla yaz kursları düzenliyor.

 

Gençlerin boş vakitlerinde kötü alışkanlıklar edinmemeleri ve sağlıklı ve verimli bir şekilde tatillerini geçirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenecek kurslar 1 Temmuz tarihi itibarıyla başlayacak.  Kurslarda eğitimden spora bir çok alanda gençlerin yetiştirilmeleri sağlanacak.

 

KURSLAR ÜCRETSİZ VERİLECEK

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül; “Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanımız Dr. Sinan Ateş'in destekleri ve himayelerinde ilimizde hem eğitim hem sosyal hemde kültürel çerçeve de faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Okullarımızın tatil olması nedeni ile yoğun eğitim öğretim programından çıkan Türk Gençliğimize katkı sağlamak ve boş zamanlarını dolu dizgin geçirmeleri adına yaz kurslarımızın ön kayıtlarını başlatmış bulunuyoruz. 28 haziran itibari ile Spor Birim Başkanlığımıza yapılan müraacatlar hocalarımız tarafından yapılacak olan plan , program çerçevesinde kurslarımıza ve aktivitelerimize hızla başlamayı hedefliyoruz. Yaklaşık bir ay sürecek olan programlarımız ortaöğretim öğrencilerimize yani 11-17 yaş grubuna yönelik olup tamamı ücretsiz olacaktır. Taleplere göre ayrı ayrı açılacak olan kurslarımızın 28 Haziran da listeleri belirlenerek ailelere gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Bolu Ülkü Ocakları olarak dönem içinde de Etüt merkezimizde 30 kişi kapasite ile matematik-fizik-ingilizce dallarında ücretsiz eğitim verilmekte iken bu program geniş bir yelpaze olarak kıymetli Türk Gençliğinin hizmetine sunulacaktır. Lisanslı ve profesyonel hocalarımız gözetiminde yapılacak olan faaliyetlerimize vatan sevdalısı Türk Gençlerini davet ediyor ve iyi tatiller diliyoruz. Tek derdimizin vatan ve millet olduğunu bir kez daha vurgulayarak programlarımıza destek olan Ülkü Ocakları Genel Başkanımıza ve İlimizin Kıymetli İş adamlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.