Bolu Havadis
17.01.2020
Bolu /   9°C

09 Eylül 2019 - 15:16
CHP 96’NCI YAŞINI TÖRENLE KUTLADI
CHP 96’NCI YAŞINI TÖRENLE KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı partisinin 96’ncı yaşını Anıt Parkta düzenlenen törenle kutladı.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96’ncı kuruluş yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de anıt Park’ta düzenlenen törenle kutlandı. CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen tören İl Başkanı Kazım Karsu’nun Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ardından Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

 “TÜRK HALKI VE MAZLUM HALKLARIN BÜTÜN HAKLARINI ELDE ETMİŞ BİR PARTİDİR”

Programda ilk olarak konuşma yapan CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu; “Bugün, sıradan bir Cumhuriyet Halk partisinin kuruluş yıl dönümü değil. Cumhuriyet Halk Partisi, dünyaya karşı büyük mücadele vermiş ve bu mücadele sonunda Türk halkı ve mazlum halkların bütün haklarını elde etmiş bir partidir” dedi.

“CUMHURİYET HALK PARTİLİ OLMAK GERÇEKTEN FARKLI”

Programda son konuşmayı yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’nin diğer partilerle bir tutulmaması gerektiğine dikkat çekti. Özcan; “CHP’li olmanın çok farklı olduğunu söyleyerek, “Partimizin bugün, 96. yıl dönümü. Aslında hem partimizin hem ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 1927 yılında yaptığı bir konuşmada, esas kuruluş yıl dönümünün Sivas Kongresi olduğunu belirtmiş. Oradan hesaplarsak aslında bugün 100. yılı tamamlamış oluyoruz. Biz yine de 9 Eylül 1923 olarak alalım. Cumhuriyet Halk Partili olmak gerçekten farklı. Diğer partilerin mensuplarına elbette saygı duyuyoruz, ancak CHP farklı bir parti. Çünkü bu parti, İçişleri Bakanlığı’na diğer partiler gibi, üzerine damga pulu yapışmış bir dilekçeyle kurulmuş bir parti değil. Bu parti, savaş meydanlarında kurulmuş bir parti. Bu parti, Cumhuriyeti kuran parti. Dolayısıyla, hiçbir siyasal partinin, bu anlamda CHP ile kendini aynı değerde görmesini haksızlık olarak değerlendiriyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Belediye Bandosu’nun 10 yıl ve İzmir Marşını çalmasıyla tören son buldu.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 4 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Hüseyin Yıkılmaz

 
Atatürk benim iki büyük eserim vardır biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi der! Bugün ikisinden de eser yok...