Bolu Havadis
09.07.2020
Bolu /   9°C

18 Ekim 2019 - 13:32
GÖYNÜK’TEKİ ÖĞRENCİLERE ENERJİ EĞİTİMİ
GÖYNÜK’TEKİ ÖĞRENCİLERE ENERJİ EĞİTİMİ

 

Kazancı Holding çatısı altında faaliyet gösteren Aksa grup şirketleri Enerjimiz yarınlara sosyal sorumluluk projesi kapsamında Göynük’te öğrencilere enerji eğitimi verdi.

Mart ayında Türkiye genelinde köy okullarını dolaşarak ortaokul öğrencilerine ENERJİMİZ YARINLARA sosyal sorumluluk projesi kapsamında enerji eğitimi veren Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi, proje kapsamında, ülke genelinde başlatılan enerji eğitimlerinde şimdiye kadar 15 şehirde 1500 öğrenciye ulaştı. Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilere enerji eğitimleri veren Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi, son olarak Göynük’teki Egemenlik Ortaokulu öğrencileriyle buluştu.

ÖĞRENCİLER ENERJİYLE İLGİLİ HER KONUDA BİLGİLENDİRİLDİ

Proje ile çocukların eğitsel gelişimlerine katkıda bulunmayı amaçlayan Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi, öğrencilere enerji kaynakları, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, enerji okuryazarlığı, temiz enerji kavramı ve enerji üretimi hakkında detaylı bilgiler aktardı. Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör çalışanlarından oluşan ekip, kendi faaliyet alanları hakkında da kapsamlı bilgi verdi.

OYUNLAR OYNAYARAK EĞİTİMİ PEKİŞTİRDİLER

Eğitimlerde enerji dünyasını çocukların kolay anlayabileceği şekilde basit bir dille anlatan Aksa Enerjimiz Yarınlara ekibi doğal gazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, elektrik tarihinden bilinçli elektrik kullanımı ve enerji üretimine dair birçok konu aktardı. Ayrıca, eğitimde işlenen konular, projeye özel olarak tasarlanan enerji temalı bir matematik oyunu ve çeşitli deneylerden oluşan eğitici etkinliklerle pekiştirildi. Etkinlik sonunda öğrencilere; Aksa grup şirketlerinin özel olarak hazırlattığı Enerji Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçleri ve sırt çantası hediye edildi.

 HEDEF 2 BİN ÖĞRENCİ

Aksa grup şirketlerinin Kurumsal İletişim ekiplerinin gönüllülük esasıyla aktif görev aldığı Enerjimiz Yarınlara ekibi, Türkiye’yi dolaşmaya ve özellikle köy okullarında, zor şartlarda okuyan öğrencilere enerji dünyasını anlatmaya devam edecek. Aksa ENERJİMİZ YARINLARA projesi ile yılsonuna kadar 2000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

 

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.