Bolu Havadis
03.07.2020
Bolu /   9°C

13 Kasım 2019 - 14:21
GÜLGONCA’DA KARADENİZ ETKİNLİĞİ YAPILDI
GÜLGONCA’DA KARADENİZ ETKİNLİĞİ YAPILDI


Bolu Özel Gülgonca Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde “Karadeniz Bölgesi’ni Tanıyorum” adı altında bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte 5 ve 6 yaş grubu öğrenciler horon tepti, veliler ise evlerde hazırladıkları eşsiz Karadeniz lezzetlerini davetlilere sundu.


Bolu’da köklü bir geçmişe sahip olan Özel Gülgonca Kreş ve Gündüz Bakımevi, öğrencilerine Türkiye’nin yedi bölgesini tanıtmayı planladıkları etkinliklere ilk olarak Karadeniz Bölgesi ile başladı.  Okul bahçesinde yapılan etkinliğe öğrenciler okul yönetimi ve öğretmenleri eşliğinde hazırlandı. Yöresel Karadeniz kıyafetleri giyen 5 ve 6 yaş grubu öğrenciler, Karadeniz müzikleri eşliğinde horon tepti. Öğrencilerin başarılı performansı davetliler tarafından büyük alkış aldı. Etkinlikte öğrenci velileri ve okul yönetimi tarafından hazırlanan Karadeniz mutfağına özgü yemekler davetlilere sunuldu.  


“ÇOCUKLARIMIZ BÖLGELERİ YAŞAYARAK ÖĞRENİYOR”

Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Gülgonca Deligöz, yaptığı açıklamada, 2005 yılından bu yana Bolu’da hizmet verdiklerini ifade ederek, “Burada 2-3-4-5 ve 6 yaş olmak üzere toplamda 45 öğrencimizin eğitim ve öğretimine katkıda bulunuyoruz. Yıl boyunca birçok etkinliğe imza atıyoruz. Bu etkinliğimizde de Türkiye’nin yedi bölgesini tanıtmak kapsamında Karadeniz Bölgesi’ni ele aldık. Öğrencilerimiz günlerdir öğretmenlerimiz eşliğinde bu etkinliğe hazırlandı. Etkinlikte velilerimiz ve öğrencilerimiz tarafından Karadeniz’i tanıtıcı slaytlar hazırlandı. Velilerimiz Karadeniz yemeklerinin yapımında büyük emek sarf etti. Buradaki amacımız öğrencilerimizin yaparak, yaşayarak, tadarak, dokunarak bölgelerimizi öğrenmesidir. Okul yönetimi, öğretmenlerimiz ve velilerimize vermiş oldukları emeklerden ötürü çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.