Bolu Havadis
09.07.2020
Bolu /   9°C

15 Kasım 2019 - 16:49
ARA TATİLDE NELER YAPILMALI
ARA TATİLDE NELER YAPILMALI

 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ilk kez uygulamaya konulan ara tatil için etkinlik programı hazırlandı.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Tüm etkinliklerin detaylı açıklamalarını görmek için karekodu cep telefonunuzun kamerasıyla, karekod uygulamasını kullanarak okutunuz veya bolu.meb.gov.tr adresine bakınız” ifadelerine yer verildi.

 

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA;

Sayın Veliler, Sevgili Öğrenciler,

Tatil demek öğrenmeye ara vermek demek değildir. Bilakis yaparak, yaşayarak gezerek, eğlenerek, kalıcı öğrenme sağlamak için bu ara tatil büyük bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle sizler için özenle aşağıda 16 başlık altında 41 faaliyet programı hazırladık.

 

Bu programlarda "gezi", "sağlık, doğa ve çevre", "bilgi ve teknoloji", "iletişim", "okuryazarlık", "sanatsal faaliyetler", "sportif faaliyetler", "araştırma ve gözlem", "oyun oynama ve bulmaca çözme", "sosyal sorumluluk", "günlük yaşam becerileri", "el sanatları", "bilim", "yardımlaşma", "kariyer planlama" ve "aile günü" olmak üzere çocuklarımıza hayattan öğrenme fırsatları hazırlıyoruz.

 

Sayın velilerimiz hazırlamış olduğumuz bu programlara sizlerin de çocuklarımızla beraber katılımınız konusunda duyarlılık göstermenizi hassasiyetle bekliyoruz.

 

Detaylı bilgi için; Tüm etkinliklerin detaylı açıklamalarını görmek için karekodu cep telefonunuzun kamerasıyla, karekod uygulamasını kullanarak okutunuz veya bolu.meb.gov.tr adresine bakınız.

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.