Bolu Havadis
12.08.2020
Bolu /   9°C

07 Aralık 2019 - 12:20
HER İHANETİN BİR BEDELİ OLACAK!
HER İHANETİN BİR BEDELİ OLACAK!

 

Bolu’nun tarihinin ve kültürünün ortasına beton yığını olarak dikilen yeni Belediye Binası müfettişler tarafından soruşturuluyor.

 

Binanın proje aşamasından, ihale süreci ve inşaatına kadar bir çok konuda soruşturma yapan müfettişler, süreçte yaşanan usülsüzlük veya yolsuzlukları ortaya çıkartacaklar.

 

BAŞTAN İTİBAREN ŞAİBELERLE DOLU BİR PROJE

Binanın proje aşamasında Bolulu mimarlar o döemin Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a giderek, Bolulu mimarlar olarak bu projeyi ücretsiz çizerek Bolu’ya armağan etmek istediklerini söylemelerine rağmen Başakn Yılmaz bunu kabul etmeyip Ankaralı bir firmaya ücret ödeyerek projeyi çizdirmişti.  Bu durum akıllara yeni sanayi sitesi projesine 342 bin lira fiyat veren Bolulu mimarların teklifi kabul edilmeyip 3 milyonun üzerine bir parayla projenin Bursalı bir firmaya çizdirilmesi konusunu getirmişti.

 

O ÖNEM HERKES KORKUDAN SUSMUŞTU

Bolu’nun tarihine ve kültürüne yapılan ihanetin yanında, yeni Belediye binasının ihale ve inşaatı sırasında da bir çok şaibe gündeme gelmişti. 16 Milyon lira civarında ihale edilen proje daha sonra yapılan ek ödemelerle yaklaşık 28 Milyon gibi bir bedele ulaşmıştı. Bir çok eksikliğe ve şaibeyle dönemin Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından ısrarla yapılan binaya hiçbir sivil toplum örgütü karşı çıkamamış hatta Başkan Yılmaz’ın yanında yer alarak desteklemişti. Sadece Havadis gazetesinin ısrarla dile getirdiği ve Bolu’ya ihanet olarak ele aldığı proje müfettişler tarafından soruşturulmaya başlandı. Binayla ilgili soruşturmanın hala devam ettiği ve hazırlanacak rapor sonrası süreçte yaşanan usülsüzlüklerin ortaya çıkması bekleniyor.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 8 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : İlhami Altay

 
Varsa bir usulsüzlük halkın parasının tek kuruşuna kadar hesabı sorulsun görevli müfettişler görmezden gelip suçluyu bulmazlar ise onlarda büyük vebal altındadır yarın mahşerde narı cehennemdedirler.