Bolu Havadis
12.08.2020
Bolu /   9°C

03 Ocak 2020 - 12:57
ABAT’IN YAKTIĞI MEŞALEYİ SÖNDÜRMEK İSTEMİYORLAR
ABAT’IN YAKTIĞI MEŞALEYİ SÖNDÜRMEK İSTEMİYORLAR

 

İlimiz için hayati öneme sahip olan hızlı tren projesinin güzergahı ile ilgili tartışmalar devam ederken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmek için randövü istedi.

 

Daha önce Düzce Üniversitesinin yaptığı çalışmalar ve konuyla ilgili Prof. Dr. Ayhan Şamandar ile Dr. Öğrt. Üyesi Hakan Murat Aslan’ın raporlarıyla güzergahın; Ankara-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-İzmit-Gebze-İstanbul olarak değiştirilmesi ağırlık kazanmıştı.

 

BAŞKAN ÖZCAN BU KONUDA KARARLI

Düzce Üniversitesinin ve Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın raporları doğrulturtusunda Bolu’da konuyu gündeme getirerek çalışmalar yapan Müsiad Bolu Şubesi eski Başkanı Abdullah Abat’ın çabalarına Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Ak Partili Milletvekilleri kayıtsız kalmadı.  Tanju Özcan Belediye Meclis toplantısında yaptığı açıklamada konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randövü talep ettiğini dile getirerek, randövüyü alana kadar konunun peşini bırakmayacağını belirtti.

 

MİLLETVEKİLLERİ YAKINDAN İLGİLENİYOR

Başkan Özcan’ın açıklamasının ardından söz alan Ak Parti Bolu Belediyesi Grup Başkan Vekili Burak Balaban ise, Ak Parti Milletvekilleri Arzu Aydın, Fehmi Küpçü ve İl Başkanı Nurettin Doğanay’ın konuyla yakından ilgilendiğini ve bu konuyla ilgili yılbaşı akşamı İlimize gelen   Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a raporlarını sunduklarını dile getirdi.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YAKINDAN İLGİLENDİ

Bilindiği üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Düzce ve Bolu’yu  kapsayan güzergaha yeşil ışık yakmasından sonra çalışmalar hızlanmıştı. Geçen hafta  İstanbul’da düzenlenen bir programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile biraraya gelen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, hızlı trenin Düzce’den geçmesinin daha verimli olacağını içeren raporu Erdoğan’a sunmuştu. Program sonrası Erdoğan ile özel bir görüşme yapan ve bu fırsatı değerlendiren Rektör Çakar, Düzce Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Şamandar’ın, hızlı tren konusunda uzman Japon akademisyenlerin görüş ve çalışmaları ile desteklenen raporunu Erdoğan’a vermişti. Rektör Çakar’ı dikkatle dinleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, raporu inceleyeceğini ve ilgili bakanlıkla istişarelerde bulunacağını bildirmişti.

 

BAİBÜ DUYARSIZ KALMAYA DEVAM EDİYOR

Düzce Üniversitesinin konu üzerine titizlikle gitmesine rağmen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinin duyursız kalmasına karşılık, Abdullah Abat’ın Müsiad Bolu Şubesi Başkanı olduğu dönemlerde Bolu için yaktığı meşaleyi Ak Parti Milletvekilleri ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan söndürmemekte kararlı görünüyor.  

 

 

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 7 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : rektor bey

 
rektor bey mengen gastronomi bolumuyle ugrasacagina bu ise el atsin. top sahasi yapacam kampusu bolecem gibi luzumsuz islerle ugrasacagina