Bolu Havadis
10.04.2020
Bolu /   9°C

14 Şubat 2020 - 13:15
ASMALI DURAK TARiH OLDU
ASMALI DURAK TARiH OLDU

 

Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, özellikle Üniversite öğrencilerinin yoğun bir şekilde kullandığı Asmalı Durağı Özel Halk otobüslerinin trafik sıkışıklığına neden olmasından dolayı kaldırdı.


Bolu Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Tabaklar Mahallesi Haznedarlar Sokak’ta özel halk otobüslerinin yolcu alımlarından dolayı büyük trafik yoğunluğuna sebep olan Asmalı Durak’ı, Vatandaşlardan gelen şikâyetleri de dikkate alarak yaptığı çalışma ve değerlendirmelerin ardından kaldırma kararı aldı.


ARTIK ÖĞRENCİLERE VE VATANDAŞLARA 50 METRE UZAKTAKİ DURAK HİZMET VERECEK


Yolcu alımlarının sona erdiği durağa belediye ekipleri bilgilendirici tabelalar asarken, özel halk otobüsleri 50 metre uzaklıkta ki başka bir duraktan öğrencilere ve vatandaşlara hizmet vermeye devam ediyor.


AMAÇ TRAFİK SIKIŞIKLIĞINI VE SEYAHAT SÜRELERİNİ AZALTMAK


Yeni uygulamayla birlikte Bolu Belediyesi; şehir içi trafik yükünü çeken Haznedarlar Sokak ve Ali Rıza Tekemen Caddesi’nde yolcu iniş ve binişlerinden kaynaklı yaşanılan trafik sıkışıklığının azaltılmasını, bu sayede üniversiteye ulaşım süresinin düşürülerek ulaşım memnuniyetinin arttırılmasını hedefliyor.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 1 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Selma

 
Trafik daha karışık hal alacak gibime geliyor. Bir de uyarı yazsalar iyii olurdu aslında. Sabah herkes asmalı da bekliyordu. Duyarsızlık olmuş ani taşıma