Bolu Havadis
30.09.2020
Bolu /   9°C

21 Şubat 2020 - 18:31
10 AİLE TEKERLİ SANDALYELERİNİ ALDI
10 AİLE TEKERLİ SANDALYELERİNİ ALDI

 

İlimizde engelli ve ihtiyaç sahibi 10 bireye, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Tesisinde akülü ve tekerlekli sandalye dağıttı.

 


Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, engelli vatandaşların engellerini ortadan kaldırmak ve hayatlarını bir nebzede kolaylaştırabilmek adına 9 adet akülü araç ve 1 adet tekerlekli sandalyeyi hediye etti. Akülü araç ve tekerlekli sandalye almaya hak kazanan engelliler ve aileleri Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Tesisinde düzenlenen törenle araçlarına kavuştu.

 


 “GELİN BELEDİYEMİZE BAĞIŞTA BULUNUN”


İhtiyaç sahibi 10 engelli bireye akülü ve tekerlekli sandalye dağıtımı öncesi bir açıklamada yapan Başkan Özcan; “Biz aslında ihtiyaç sahibi olan çok sayıda kişiye yardım yapıyoruz. Sağ elin verdiğini sol el görmesin anlayışı ile biz diğer yardımları gizli olarak yapıyoruz. Farkındalık yaratmak, hayırseverlerimizi bu işe sokmak için bu dağıtımı basına açık yapıyoruz. Bolu’da hayır yapmak isteyen insanlar var. Gelin belediyemize bağışta bulunun bizde daha çok engelli bireyin hayatını kolaylaştıracak adımlar atalım diyoruz. Son bir yılda dağıttığımız tekerlekli sandalye sayısı 100’ü geçti. Artık şehirde bu araçlara ihtiyaç duyup benim aracım yok diyen kimse kalmasın. Bunu da başaracağız o yolda gidiyoruz” dedi.

 

GÖZLERİNİ KAPATIP DEĞNEKLE SOKAKLARDA DOLAŞACAK

 


Konuşmasının sonunda görme engellilerin kullandığı değnek ile sokaklarda dolaşacağını söyleyen Özcan; “ Bundan sonraki süreçte de görme engellilerin yerine koyacağım kendimi. Gözlerimi kapatıp onların kullandığı değnek ile birlikte Bolu sokaklarında dolaşacağım. Bakalım onların yaşadıklarını bizzat kendim yaşayarak göreyim düşüncesiyle. İnşallah onların hayatını da kolaylaştıracak adımlar atacağız. Ben bugün bu araçlara sahip olan değerli hemşerilerimize, kardeşlerimize hayırlı olmasını hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştırmasını diliyorum.  Bundan sonrada şehirdeki engelleri kaldırıp engelli bireylerinde tıpkı engelsiz bireylerin hayatını rahat idam ettirebileceği, kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan kendi başına şehirde dolaşabileceği bir şehir olmasını arzu ediyoruz. İnşallah bunu da gerçekleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız” ifadelerini kullandı.


Konuşmanın ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından ihtiyaç sahibi 10 vatandaşa akülü sandalye ve tekerlekli sandalyeleri teslim edildi. Tekerlekli sandalyelerine kavuştukları için büyük mutluk yaşayan engelli bireyler ve yakınları ise Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve belediyeye desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.