Bolu Havadis
24.09.2020
Bolu /   9°C

03 Nisan 2020 - 14:11
CUMHURİYET BAŞSAVCISI ÖNDER YAMAN TEDBİRLERİ AÇIKLADI
CUMHURİYET BAŞSAVCISI ÖNDER YAMAN TEDBİRLERİ AÇIKLADI

Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, korona virüsü ile mücadele kapsamında Adliye ve Cezaevlerinde aldıkları tedbirleri açıkladı.

 


Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman yaptığı açıklamada, koronavirüse karşı ciddi bir mücadele yürütüldüğünü, ceza infaz kurumlarında da her türlü önlemin alındığını söyledi.


“HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULAR SÜREKLİ BİLGİLENDİRİLİYOR”


Sosyal medyada halkı tedirginliğe sevk edici, doğru olmayan, yanıltıcı bilgilerin paylaşıldığına dikkati çeken Yaman, sürecin başından itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri, Adalet Bakanlığının talimatları doğrultusunda tüm ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutukluların bilgilendirildiğini kaydetti.


“ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”


Ayrıca koğuşların tamamına çamaşır suyu, el dezenfektanı, sabun gibi temizlik malzemelerinin dağıtıldığını belirten Yaman, hijyen koşullarını sağlama adına ellerinden geleni yaptıklarını bildirdi. Bu süreçte kurumda görevli personelle ilgili tedbirleri de artırdıklarını vurgulayan Yaman, kuruma girişlerde ateş ölçer kullanıldığını, personelin maske ve eldiven taktığının altını çizdi.

 


“MİLLİ EĞİTİM BÜNYESİNDEKİ İKİ YURTTA KALACAKLAR”


Tedbirler kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan iki öğrenci yurdunun, Valilik tarafından cezaevi personeline tahsis edildiğini ifade eden Yaman; “Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyesi üzerine Adalet Bakanlığının talimatıyla ceza infaz kurumlarında 15’er günlük dönemler şeklinde vardiya sistemine geçtik. Cezaevi personeli, dış dünyadan izole bir şekilde iki öğrenci yurdunda kalarak evlerine gitmeden nöbet hizmetlerini yerine getirecek. İzole personelin ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamak için de idari izinde olan personel arasından vefa destek grupları oluşturduk. Hiçbir personelde ya da hükümlü ve tutuklumuzda Kovid-19 belirtisi ya da rahatsızlığı yok, hem personele hem de cezaevinde kalan hükümlü ve tutuklulara bu hastalığın bulaşmaması için böyle bir uygulamaya geçtik” dedi.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 5 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : ahmet yaman

 
sayin editor sizden ricam cezaevlerinde calisan infaz ve koruma memurlarinin yaptigi bu fedakarligi ayrica bir haber yapmaniz.hicbir ek ucret almadan ailelerinden uzakta gececek bir aylik izole bir hayat. lutfen bunu ayri bir baslik halinde haber yapiniz.