Bolu Havadis
30.09.2020
Bolu /   9°C

19 Nisan 2020 - 15:50
Yaşam devam ediyor
Yaşam devam ediyor

 

Korona virüsüyle mücadele kapsamında İlimizde vatandaşlar evde kalarak virüsten korunmaya çalışırken, doğada yaşam tüm hızıyla devam ediyor.

 

Özellikle Aktaş ve Akpınar Mahallelerinde ki elektrik direklerinde bulunan leylek yuvalarında büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Her yıl bahar ve yaz aylarında İlimize konuk olan leylekler kuluçka dönemine girdiler.

 

Şehre ayrı bir güzellik katıyorlar

Kışı geçirmek için 40-45 günde gittikleri Afrika'dan yaz dönemi için Avrupa'daki eski yuvalarına 26 günde dönen leylekler, kuluçka döneminde, yuvalarının onarımı yapıyorlar. Kuluçka sırasını beklerken yuvalarını oluşturdukları çalıların uzanmış kısımlarını gagalarıyla çekip, yuvayı sepet gibi örerek sağlamlaştıran leylekler, beslenme sonrası yuvaya dönüşlerinde de gagalarıyla getirdikleri çorap, yumurta kolisi, naylon, saman bez parçalarını, kuluçkaya yatan eşlerinin yan tarafına sıkıştırarak, yumurtaların sıcak kalmasını sağlıyorlar.

 

Fotoğrafçıların ilgisini çekiyorlar

Sırayla kuluçkaya yatan leylekler, Aktaş ve Akpınar Mahallelerinde bulunan elektrik direklerinde oluşturdukları görüntülerle...

Fotoğraflar: Metin Ferah

DAHA FAZLASI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ...

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.