Bolu Havadis
29.09.2020
Bolu /   9°C

08 Mayıs 2020 - 22:21
GENÇLERİN GELECEĞİYLE OYNAMAYIN
GENÇLERİN GELECEĞİYLE OYNAMAYIN

 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) öğretmenlik bölümleri son sınıf öğrencileri Haziran ayındaki atama başvurusuna yetişebilmek için seslerini Rektör Mustafa Alişarlı’ya duyurmaya çalışıyor.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, 1-12 Haziran 2020 tarihleri arasında sözleşmeli öğretmen atama takvimi çerçevesinde ön başvuru alacağını duyurdu. Bakanlığın duyurusunun ardından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) Eğitim Fakültesinde mezuniyet aşamasına gelmiş yüzlerce öğretmen adayı final tarihlerinin öne çekilmesi istedi.

 

KORONAYI BAHANE ETTİ ÖĞRENCİLERE RANDEVU VERMEDİ

Sosyal medya platformlarında örgütlenen öğretmenlik son sınıf öğrencileri, final sınavlarının Haziran ayının ilk haftası yapılması için seslerini BAİBÜ Rektörü Mustafa Alişarlı’ya duyurmaya çalışıyorlar. Öğrenciler geçtiğimiz yıl girdikleri KPSS’den yüksek puanlar aldıklarını, ancak üniversitelerinin akademik takvimi dolayısıyla atama için ön başvuruya yetişemeyeceklerini söylüyorlar. Konuyla ilgili olarak Rektör Alişarlı ile görüşmek istediklerini, ancak salgın tedbirleri nedeniyle randevu taleplerinin geri çevrildiğini aktaran üniversiteliler, görüşme fırsatı buldukları Rektör Yardımcılarının ise taleplerine olumsuz baktıklarını belirttiler.

 

“ARTIK MESLEĞİMİZİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Öğretmenlik Bölümü öğrencileri, kendileri için akademik takvimde yapılacak düzenleme ile final sınavlarının Haziran ayının ilk haftası yapılması halinde sözleşmeli öğretmen atama ön başvurusuna yetişebileceklerini kaydederek, “Tek istediğimiz emeklerimizin karşılığını alabilmek. Geçtiğimiz yıl girdiğimiz KPSS’den aldığımız yüksek puanlar ile bu atamaya başvurarak artık mesleğimizi yapmak istiyoruz. Aramızda evlenen, çocukları olan, ancak geçimini sağlayabilmek için başka başka işlerde çalışan arkadaşlarımız var. Tek isteğimiz İzzet Baysal Üniversitesinin mezunları olarak öğretmen olabilmek. Üniversite Rektörümüzden, Rektör Yardımcılarımızdan bizlere bu imkanı sağlamak için bu olağanüstü süreçte inisiyatif almalarını bekliyoruz” dediler.

 

HOCALAR YARDIMCI OLABİLECEK

Konuyla ilgili olarak görüştükleri hocalarının yardımcı olmak istediklerini vurgulayan öğrenciler Haziran’a kadar olan süreçte derslerin uzaktan eğitim sistemine video olarak eklenerek tamamlanabileceğini ve sınavların da erken yapılabileceğini söyledi.

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.