Bolu Havadis
30.09.2020
Bolu /   9°C

12 Mayıs 2020 - 22:44
EMLAK VERGİSİNDE SON GÜN 31 MAYIS
EMLAK VERGİSİNDE SON GÜN 31 MAYIS

Bolu Belediyesi, her yıl Mayıs ve Kasım ayında ödenen Emlak vergisinin ertelenmediğinin en geç ilk taksitinin 31 Mayıs tarihinde ödenmesi gerektiğini açıkladı.


Koronavirüs tehdidi sonrası emlak vergilerinin ertelenip ertelenmediğini merak eden vatandaşlar için Bolu Belediyesi önemli bir açıklama yaptı. Belediye, kanunlar çerçevesinde emlak vergilerinin ertelenmediğini ve bu ayın sonuna kadar ev sahiplerinin ilk taksitini ödemesi gerektiğini söyledi.


ONLİNE OLARAK DA ÖDEYEBİLİRSİNİZ


Konuyla ilgili Bolu Belediyesinden şu açıklama yapıldı; “Vatandaşlarımız son günlerde belediyemizi arayarak emlak vergilerinin ertelenip ertelenmediğini sormaktadır. Bolu Belediyesi olarak 7244 sayılı yasa imkan verdiği için su faturalarını kiracılarımızın kiralarını erteledik. Ancak, emlak vergilerinin ertelenebilmesine imkan veren bir mevzuat bulunmamaktadır. Bu nedenle emlak vergilerinin ertelenmesi kanunen mümkün değildir. Gecikme zammı ve faizine maruz kalmamanız için Emlak Vergisi borçlarınızı 31 Mayıs 2020 tarihine kadar ödemeniz gerekmektedir. Bolu Belediyesi vezneleri 31 Mayıs’a kadar Cumartesi dahil 08:30-17:30 saatleri arası açık kalacaktır. Ayrıca https://www.bolu.bel.tr/ sayfamızdan online ödeme yapabilirsiniz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.