Bolu Havadis
26.09.2020
Bolu /   9°C

16 Mayıs 2020 - 18:46
YARIM KARPUZLAR TEZGAHLARDA
YARIM KARPUZLAR TEZGAHLARDA

İlimizde çocukluğundan beri babasıyla uzun yıllardır pazarcılık yapan Mustafa Karadayı, herkesin evinde karpuz yiyebilmesi için yarım karpuz uygulamasını başlattı. Karadayı, tek başına yaşayan öğrenciler içinde çeyrek porsiyon karpuz satıyor.


8-9 yaşlarından beri babasına Pazar tezgahlarında yardım eden Mustafa Karadayı 20 yıldır karpuz işiyle uğraşıyor. Bolu Pazarı ve Cumartesi günleri Bahçelievler pazarında tezgahını açan Karadayı, özellikle iftar sofralarının ve yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvesi olan Karpuzun kilosunun bu sene Pazar tezgahlarında 4-5 arasında satıldığını söyledi. Karadayı herkesin karpuzun tadına bakabilmesi için ilk kez bu sene yarım karpuz satmaya başladığını açıkladı.


ÖĞRENCİLER İSTERLERSE ÇEYREK ALABİLİR


Yarım karpuz satışlarıyla ilgili Karadayı; “Bolu da geçmiş yıllarda yarım karpuz satışı mevcut değildi. Ancak bu sene yarım karpuz satışını başlattık. Çünkü Müşterilerimiz büyük karpuzu alıp bitiremiyor ve israf oluyordu. Ayrıca da paraları çöpe gidiyordu.  Bizde vatandaşlarımızın hem bütçesini düşünerek hem karpuzlar israf olmasın diye karpuzları yarım satmaya başladık. Bir de öğrenci kardeşlerimiz tek başına kalıyorlar ise onlara çeyrek dahi verebiliriz” dedi.

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 4 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Furkan Yıldırım

 
Adam gibi adam Helal olsun Abim