Bolu Havadis
30.09.2020
Bolu /   9°C

20 Haziran 2020 - 16:21
KİMLİĞİNİ UNUTAN ÖĞRENCİ SINAVA GİREMEDİ
KİMLİĞİNİ UNUTAN ÖĞRENCİ SINAVA GİREMEDİ

Bolu’da Liselere Giriş Sınavına (LGS) girmek için gittiği okulda kimliğini unuttuğu için bir öğrenci, okul müdürünün tüm girişimlerine rağmen geleceğini belirleyecek olan sınava girmedi.


LGS için bugün ilimizde 70 okulda 4 bin 700 öğrenci sabah saatlerinde sınava girecekleri okulların önüne geldi. Öğrenciler, sınav öncesinde sınav yetkilileri ve güvenlik güçleri tarafından okul girişinde el dezenfektanları yapılarak, maske dağıtılarak sosyal mesafe kuralına uygun sınav salonlarına alındı.


BİR ÖĞRENCİ KİMLİĞİ OLMADIĞI İÇİN SINAVA GİREMEDİ


50. Yıl İlköğretim Okulu’nda sınava girecek bir öğrenci ise kimlik kontrolleri sırasında yanında kimliğinin olmadığını fark etti. Öğrenci durumu hemen sınav yetkililerine bildirdi. Yetkililer çocuğu bir otomobille eve gönderdi. Ancak anne ve babasının işe gitmesinden dolayı çocuk okula geri dönmek zorunda kaldı. okul müdürü, çocuğun sınava girebilmesi için geçici kimlik çıkartılması için çocuğu Nüfus Müdürlüğü’ne gönderdi.


SINAVA GİRİŞ SÜRESİNE YETİŞEMEDİ


Sınava girebilmesi için son 15 dakika içinde nüfus müdürlüğüne gönderilen öğrenci tüm çabalara rağmen sınava yetişemediği için LGS'ye giremedi.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.