Bolu Havadis
30.09.2020
Bolu /   9°C

30 Haziran 2020 - 16:02
Gerede fakülteye kavuştu
Gerede fakülteye kavuştu

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla Resmi Gazete'de yayınlanan kararnameyle; Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun, Gerede Uygulamalı Bilimler Fakültesine dönüştürüldü.

Haber: BMA

 

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın ilçenin gelişimi ve dönüşümü noktasında büyük önem verdiği eğitim konusunda müjdeler peş peşe geliyor. Geçtiğimiz hafta Gerede Meslek Yüksekokulu’na yeni bölümlerin kazandırılması heyecanı yaşanan Gerede’ye bir müjde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. 4 yıllık olarak eğitim veren Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Resmi Gazete’de bugün yayınlanan ve Cumhurbaşkanı’nın imzası ile birlikte fakülteye dönüştürüldü. Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nun fakülteye dönüşmesi ile beraber öğrencilerin tercihinde ön sıralarda yer almasını sağlayacak.

 

“İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayınlanan, Bolu Milletvekillerimiz Sayın Fehmi Küpçü ve Sayın Arzu Aydın'ın girişimleriyle; Geredemiz için Fakülte hayali gerçek oldu. Daha önce 4 yıllık Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu olarak açılan okulumuz fakülteye dönüştürülmüştür. Fakülte hayalimizin gerçekleşmesinde büyük emekleri olan Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'ye, Milletvekillerimiz Sayın Fehmi Küpçü ve Sayın Arzu Aydın'a, AK Parti İlçe Başkanımız Sayın İsmail Çetin'e, Belediye Meclis Üyelerime, YÖK Başkanı Prof. Dr. Sayın M. A Yekta Saraç'a BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Mustafa Alişarlı'ya ve Üniversitemizin Senatosuna teşekkür ederim. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.