Bolu Havadis
30.09.2020
Bolu /   9°C

23 Temmuz 2020 - 15:09
BOLU’NUN GURURU OLDU
BOLU’NUN GURURU OLDU

 

LGS sınavında tüm soruları doğru cevaplayan Metehan Yavuz,  Türkiye birincisi oldu. Yavuz bu başarısıyla Türkiye genelinde tüm soruları doğru cevaplamayı başaran 181 öğrenci arasına girdi.

 

Çiğdem ve Ömer Yavuz çiftinin oğlu Metehan Yavuz elde ettiği büyük başarıyla Bolu’nun gururu oldu. Metehan Yavuz LGS başarısının yanında santranç şampiyonasında Avrupa 3’üncülüğünede sahip.

 

BAŞKAN ÖZCAN’I ZİYARET ETTİ

2020 yılı Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) 90 sorunun tamamına doğru cevap vererek 500 puanla Türkiye 1. olan Efe Metehan Yavuz, babası Ömer Yavuz ile birlikte Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a nezaket ziyaretinde bulundu.

 

MAKAMINDA AĞIRLADI

Gerçekleşen ziyarette Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, aynı zamanda Satranç Milli Takım sporcusu olan ve ulusal ve uluslararası müsabakalarda birçok derecesi bulunan LGS şampiyonu Efe Metehan’ı kutlayarak, Bolu’yu gururlandıran başarısını çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. LGS şampiyonu Efe Metehan’da ziyarette kendilerini misafir eden Başkan Özcan’a ilgisi ve desteği için teşekkür ederek, ardından gelecek hedeflerinden bahsetti.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.