Bolu Havadis
30.09.2020
Bolu /   9°C

24 Temmuz 2020 - 15:34
ARZU VEKİL BAŞARIYA TAHAMMÜL EDEMEDİ Mİ?
ARZU VEKİL BAŞARIYA TAHAMMÜL EDEMEDİ Mİ?

 

İlimizin en düzgün çalışan hastanelerinin başında gelen Fizik Tedavi Hastanesi Başhekimi Dr. Erdal Dilekçi görevden alındı.

 

Göreve geldiği 2,5 yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla Bolu kamuoyunun takdirini kazanmayı başaran ve Fizik Tedavi hastanesinin çehresini değiştiren Dilekçi’nin görevden alınması kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

 

BİR ÇOK BAŞARIYA İMZA ATTI

Erdal Dilekçi 2,5 yıl içerisinde yaptığı çalışmalarla Fizik Tedavi Hastanesini; Sağlık Bakanlığının kalite değerlendirmesinde 100 üzerinden 99,38 puanla Sağlık Bakanlığının en yüksek puanlı hastanesi yapmayı başarmıştı. Ayrıca Dilekçi, Bakanlığın verimlilik değerlendirmesinde 100 üzerinden 96 puanla ülke genelinde ulaşılması zor puana ulaşmıştı. Fizik Tedavi Hastanesini Bakanlık Hastane Yönetim değerlendirmesinde ‘D’ sınıfından ‘A’ sınıfı kategorisine  çıkartmayı başaran Dilekçi, 2019 da yenilenen kriterlerle Türkiye’nin ilk HIMMS6 sertifikalı digital dal hastanesi unvanını almıştı. Hastaneye; El Rehabilitasyon Ünitesi, Konuşma Rehabilitasyonu, Aquatik(Havuz içi) Rehabilitasyon, Lenfödem ehabilitasyonu gibi bir çok bölüm kazandıran Dilekçi, Ülkemizdeki en geniş kapsamlı Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Merkezlerin kendi çabalarıyla bağış yaptırarak açtırmayı başarmıştı.

 

YENİSİNİ YAPAMADILAR AMA ESKİSİNİ İYİ DAĞITTILAR

Başhekimlik sürecinde birçok başarıya imza atan Erdal Dilekçi’nin görevden alınmasına Milletvekili Arzu Aydın’ın etkili olduğu tahmin edilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2 kez sözünü verdiği yeni Fizik Tedavi Hastanesinin 10 yıldır yapılamaması da tepkilere neden oluyor. Yeni Fizik Tedavi Hastanesini inşaatını bir türlü başlatamayan Milletvekili Arzu Aydın’ın başarılı bir Başhekimi neden görevden aldırdığı ise henüz bilinmiyor.   

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.