Bolu Havadis
30.09.2020
Bolu /   9°C

30 Temmuz 2020 - 17:28
ÖDÜLLERİNİ ALDILAR
ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

 

Mengen Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Korona ve Yaşam’ temalı resim yarışmasına dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi.

 

Cumhuriyet Parkında düzenlenen ödül töreninde dereceye giren öğrenciler ödüllerini Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut’un elinden aldılar.

 

ÖDÜLLERİNİ BAŞKAN BULUT VERDİ

Mengen Belediyesi tarafından geleceğin Türkiye’sini şekillendirecek olan çocuklar için; resim, kompozisyon ve şiir yoluyla tüm Dünya’nın zorlu bir süreç yaşadığı korona virüs salgını nedeniyle neler hissettiklerini daha iyi anlayabilmek ve onların bu hislerinin karşılığında, çocuklarımıza daha fazla yardımcı olabilmek için yarışma düzenlendi.  Yarışmaya yoğun ilgi gösteren çocuklar için Cumhuriyet Şehir Parkında ödül töreni düzenlendi. Ödül Törenine Belediye Başkanı Turhan Bulut, Belediye Meclis Üyeleri, Jüri Üyeleri, yarışmaya katılan öğrenciler ve velileri katıldı.

 

TÜRKİYE’DE SADECE MENGEN BELEDİYESİ YAPTI

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Törende açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Turhan Bulut, yaşadığımız zorlu süreçte evlere kapanan çocuklarımızın sosyalleşmeleri, yeteneklerini öne çıkarmaları adına düzenlediğimiz yarışmada gösterdikleri gayret için teşekkür etti. Başkan Bulut, sırasıyla Resim, Şiir ve Kompozisyon dalında yarışan öğrencilerimizi başta dereceye giren öğrencilerimiz olmak üzere sahneye davet ederek ödül ve plaketlerini takdim etti. Birincilere yarım altın, ikincilere çeyrek altın, üçüncülere gram altın ve tüm katılımcı öğrencilerimize plaket takdim eden Başkan Bulut yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.  Başkan Bulut daha sonra,  jüri üyelerini de sahneye davet ederek plaketlerini takdim etti ve yarışmaya verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti. Jüri üyeleri ise; çocuklar için bu denli duyarlı bir projede yer almaktan dolayı mutluluk duyduklarını ve Türkiye de bu süreçte böyle bir yarışma düzenleyen tek Belediye oldukları  için gurur duyduklarını dile getirerek Başkan Bulut’a teşekkür ettiler.

 

DERECE ALAN ÖĞRENCİLER

Resim dalında

1. Elif Nur KAÇMAZ

2. Elif Ezgi ELMAS

3. Enes Taha YILDIZ

 

Şiir dalında

1. Nevzat Can GÜZELCAN

2. Salih SARIUSTA

3. Ebru ACAR

 

Kompozisyon dalında

1. Selin KARAARSLAN

2. Eren TOKAÇ

3. Elif AKGÜN

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.