Bolu Havadis
28.09.2020
Bolu /   9°C

30 Temmuz 2020 - 20:36
Belediye’ye olan güven arttı
Belediye’ye olan güven arttı

 

Bolu Belediye Başkan yardımcısı Rasim Özdemir, Bolu Belediyesi olarak yapılan yatırımlar ve devem eden projeler hakkında açıklama yaptı. Özdemir, Devletin dahi yatırımları durdurduğu bir ortamda Bolu Belediyesi olarak hiçbir yatırımı durdurmadıklarını belirtti.

 

Geçmiş döneme nazaran Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Belediye yönetimine olan güvenin arttığını belirten Rasim Özdemir, Belediyecilik olarak insan merkezli bir anlayış içinde olduklarını dile getirdi.

 

‘Sınavı başarıyla verdik’

İnsan odaklı bir çalışma yürüttüklerini, söyleyen Özdemir; “Her zaman dile getirdim; 10 km az yol yaparız ama sosyal belediyeciliği bırakmayız. Biz belediyeciliğimizin merkezine insanı koyduk. İnsan odaklı bi anlayışla belediyecilik yapıyoruz. Tabi ki yolu da yapacağız, kaldırımı da yapacağız, asfaltı da yapacağız ama önce insan olacak. Aslında pandemi süreci bize böyle bir fırsatta tanıdı. Ve biz başta Başkanımız Tanju Özcan olmak kaydıyla tüm ekip bu sınavı başarıyla verdiğimize inanıyorum” dedi.

 

‘Belediye’ye olan güven arttı’

Diğer yıllara nazaran vatandaşların Belediyeye olan güveninin arttığını belirten Özdemir; “Bakın rakamlar ortada, biz geçen kurban bayramında bir önceki yıla nazaran daha fazla bağış topladık. Bu yıl da öyle olacak. Sivil toplum örgütleri olsun, vatandaşlar olsun önce ki döneme nazaran Belediyeye daha fazla bağış yapıyorlar. Çünkü Tanju Özcan ve ekibine güveniyorlar. Bağışların yerine ulaşacağını biliyorlar. Belediyeye olan güvenin arttığını hemen hemen her yerde görebiliyoruz. Ve bu durum...

 

‘Devlet durdu ama biz durmadık’

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Rasim Özdemir; “Biz yılbaşında tüm müdürlerimizle bir toplantı yaptık. Bu yıl içerisinde ne yapılacaksa planladık. Yani bu yıl ne kadar yol yapacağız. Ne kadar park yapacağız, hepsini planladık. Tüm çalışmalar eksiksiz bir şekilde bu plan dahilinde devam ediyor. Pandemi sürecinde dahi durmadık. Devlet dahi yatırımları durdurdu ama biz durmadık. İş Merkezi ihalesi yapıldı, yakında başlanıyor. Orman İşletme Müdürlüğü binasının yapımı devam ediyor. Karadere tüneli çalışmaları ara vermeden sürüyor. Bolu Belediyesinin en büyük bütçeli ihalesi olan Pis su arıtma tesisi ihalesi yapıldı orada çalışmalar devam ediyor. Yakın zamanda sulama kanalının kapatılması başlayacak. Burada DSİ’yi bekliyoruz. Bu proje Bolu’ya...

HABERİN TAMAMI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ...

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.