Bolu Havadis
28.09.2020
Bolu /   9°C

31 Temmuz 2020 - 18:51
BAŞARILI ÖĞRENCİLERDEN VALİ ÜMİT’E ZİYARET
BAŞARILI ÖĞRENCİLERDEN VALİ ÜMİT’E ZİYARET

 

Vali Ahmet Ümit, YGS sonuçlarına göre ilimizden Türkiye genelinde ilk bin öğrenci arasına girerek başarı sağlayan ve LGS’de derece yapan öğrencilerle buluştu ve onlara çeşitli hediyeler verdi.

 

Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonunda gerçekleşen buluşmaya Vali Ahmet Ümit, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, okul müdürleri ve başarılı öğrenciler katıldı. Öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet eden Vali Ümit, öğrencilere okumak istedikleri okul ve bölümleri sordu.

 

"BİZLERİ GURURLANDIRDINIZ"

Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden Vali Ahmet Ümit, "Bizim geleceğimiz olan siz gençlerin bu derece başarı göstermesi bizleri gururlandırıyor. Bir işe iyi başlamak başarının yarısıdır derler. Siz de çok iyi bir başlangıç yaparak ve girdiğiniz sınavlarda güzel dereceler elde ettiniz ve amaçladığınız okullara gitme imkânına sahip oldunuz. Siz de yıllardır emeklerinizi ortaya koyarak, ailenizin, öğretmenlerinizin desteğini alarak bu seviyeye geldiniz ve başarı elde ettiniz. Başarının temel taşlarından birisi de güçlü ailedir. Sizleri yetiştiren aileleriniz ve öğretmenlerinize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum. Çalışacağız, çabalayacağız ama milli ve manevi değerlerimize bağlı olacağız” dedi.

 

Sohbet havasında geçen ziyarette öğrencilere ileride kendilerinin mutlu olacakları, devlete, millete ve insanlığa faydalı işler yapmaları konusunda öğütler veren Vali Ümit, ziyaretin sonunda başarılı öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

 

2020 YGS sonuçlarına göre ilimizden Türkiye genelinde ilk bin öğrenci arasına giren öğrencilerin isimleri:

Sayısal Türkiye 301’incisi Arda Can Türkan,

Sayısal Türkiye 460’ncısı Öykü Emre,  

Eşit Ağırlık Türkiye 842’ncisi Feyza Öztürk,

Sözel Türkiye 912’ncisi Derya Tüfek.

 

2020 LGS sonuçlarına göre ilimizden derece yapan öğrencilerin isimleri:

Bolu ve Türkiye 1’ncisi Efe Metehan Yavuz,

Bolu 2’ncisi Muhammed Selim Akı,

Bolu 3’ncüsü Enes Han Palacı.

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.