Bolu Havadis
23.01.2021
Bolu /   9°C

06 Ocak 2021 - 18:31
MECLİS’TE DİKTATÖRYAL TUTUM
MECLİS’TE DİKTATÖRYAL TUTUM

 

İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarının bugün ki oturumunda ilginç bir olay yaşandı. Gündem maddeleri görüşüldükten sonra söz isteyen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl genel Meclisi üyesi Eyüp Beşli’ye Başkan Yaşar Yüceer tarafından söz hakkı verilmedi.

 

Mengen İl Genel Meclis üyesi Eyüp Beşli’nin söz istemesi üzerine oturumu alelacele kapatan Başkan Yüceer, CHP’li Meclis üyesi Beşli’nin ısrarla söz istemesi üzerine basın mensuplarını Meclis salonundan çıkarttı.

 

BASIN MENSUPLARI SALONDAN ÇIKARTILDI

Bolu Belediyesi Meclis toplantısında yaşanan demokratik ve özgür ortamın aksine İl Genel Meclisinde ki diktatöryal tutum bugün ki oturumda kendini gösterdi. İl Genel Meclisinde muhalefet üyelere söz hakkı verilmezken, yaşananlara basın mensuplarının tanık olmaması için gazeteciler Meclis Başkanı Yaşar Yüceer tarafından salonundan çıkartıldı.

 

SÖZ VERİLMEDEN TOPLANTI BİTİRİLDİ

İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarının bugün ki oturumunda demokrasiden uzak anlan yaşandı. Gündem maddeleri görüşülüp karara başlandıktan sonra CHP’li Mengen İl Genel Meclis üyesi Eyüp Beşli sözlü bir önerge vermek istedi. Beşli’nin söz istemesi üzerine Meclis Başkanı apar topar oturumu kapatarak, ‘toplantı bitmiştir’ diyerek Beşli’ye söz vermek istemedi. Beşli’nin ısrarla konuşmak istemesi üzerine Başkan Yüceer bu kez basın mensuplarını salondan çıkarttı.

 

BARİ YUNUS EMRE’YE SAYGINIZ OLSUN

Basın mensuplarının salondan çıkmasının ardından CHP’li Meclis üyesi Eyüp Beşli, Mengen Yunuslar Köyünde bulunan halk şairi Yunus Emre’nin mezarının biran önce yapılması için bir komisyon kurularak Bakanlık düzeyinde girişimlerin başlamasını talep etti. Oturum kapatıldığı için tutanaklara geçmeyen bu talep Başkan Yüceer tarafından kabul görmedi. İl Genel Meclisinde, Anadolu topraklarında hoşgörünün simgesi olan Yunus Emre için dile getirilmek istenen talebin, diktatöryal bir şekilde karşılık görmesi ise şaşkınlıkla karşılandı.    

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 13 gün önce yazıldı.
Yorum Sahibi : selçuk akyol

 
Cikartilamaz. Düzce'de de yaşandı böyle bir durum. Önce başına kapali oturum gündeme alınması gerekir. Gündeme alındıktan bir gün sonra meclis basına kapalı oturum yapabilir. Dingonun ahırı değildir orası. Halkın meclisi ve halkın meclisi basına kapatilamaz. Basına kapatilmasi için gizli oturum kararı verilmesi gerekir. Biz burada yıllardır m çalış haberleri yapmıyoruz mesela. Meclis üyelerinin haberlerini yapmıyoruz adamlar halen pismanlar...