Bolu Havadis
08.03.2021
Bolu /   9°C

19 Ocak 2021 - 11:30
BAŞKAN ÖZCAN PERSONELİ UYARDI
BAŞKAN ÖZCAN PERSONELİ UYARDI

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan Necip Fazıl Kültür Merkezinde düzenlediği toplantıda Belediye personeline seslendi. Belediye’nin geçmiş 550 günde yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Özcan, Belediye personelini sosyal medyada konusunda uyardı.

 

Belediye personelini siyasi konularda paylaşım yapmamaları konusunda uyaran Başkan Özcan,  sosyal medya paylaşımlarında dikkatli olunması ısrarla dile getirdi.

 

3 MEMURUN SİYASİ PARTİ ÜYELİĞİ VAR

Belediyenin hizmet yeri olduğunu belirten Başkan Özcan; “Ben seçildikten sonra belediye çalışanlarının bazıları benim mensubu bulunduğum partiye üye oluyor. Bu kimseye bir şey kazandırmaz. Bana da hiç şirin gelmiyor. Belediyenin siyaset dışı bir kurum olduğunu unutan arkadaşlarımız oldu. Bunu üzülerek söylüyorum. Şu anda kim hangi partiye üye ben bunu bilmiyorum. Araştırmayacağım da dedim. Ama geçen bana bir ihbar geldi. Bunun üzerine belli ölçüde araştırma yapmak zorunda kaldım. Şu anda belediyemizde görevli 3 tane memur arkadaşımız bir siyasi partiye üye. Siyasi partinin adını dahi bilmiyorum. Bu CHP olabilir, AK Parti olabilir, MHP olabilir. Dolayısıyla bunun açıkça memurluktan çıkarma, meslekten men cezası gerektiğini hatırlatmak istiyorum” dedi.

 

SİYASİ PAYLAŞIMLARA DİKKAT ÇEKTİ

İnternetteki paylaşımlar konusunda personeli ikaz eden Başkan Tanju Özcan; “Sosyal paylaşımlara da dikkat edin. Hiçbirinizin şunu yapma hakkı yok; bir siyasi parti liderini öven veya onu yerden yere vuran bir sosyal medya paylaşımını beğenme veya paylaşma hakkınız yok. Örneğin Recep Tayyip Erdoğan, onu çok öven veya onu çok eleştiren bir haberi hiç kimsenin paylaştığını görmeyeceğim. Sayın Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu, diğer siyasi partilerimizin genel başkanları. Bunu yapmak bize düşmez. Biz kamu hizmeti yapacağız” ifadelerine yer verdi.

 

 

 İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 1 ay önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Öz Bolulu

 
Haklısınız Başkanım bazı personeller Belediyede calışını olarak sizin adınızà yanlış işler yapıyorlar ve bunu kendi işlerine göre kullanıyorlar bu konuda şikayet dilekçesi verdik ama Size ulaşma mış sanırım bence evrak kayıt ve ilgili birimlerde sorgulamanizda faya var