Bolu Havadis
28.05.2018
Bolu /   9°C

08 Ocak 2017 - 21:32
Başkan bu işte kararlı
Başkan bu işte kararlı

Dörtdivan Belediye Başkanı Uzunoğlu Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı Lisesi İçin Ankara da bir dizi temaslarda bulundu.

 

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İsmail Cozoğlu, Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek ve TBMM’de Milletvekillerini ziyaret eden Uzunoğlu, Dörtdivan’a gelmesi planlanan belirli alanda ihtisaslaşmış mesleki ve teknik anadolu lisesi için destek istedi. 

 

Lise için girişimler başladı

Başkan Hasan Uzunoğlu Ankara’da ki temasları kapsamında Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Serin ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Fahri Tetik ile birlikte ilk önce Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı İsmail Cozoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette, Dörtdivan’a gelmesi planlanan Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı alanında ihtisaslaşmış Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hakkında istişarede bulunarak destek istediler. Ayrıca Hacetler TOKİ’de Toplu Konut alanının Tekke Barajı sulama sahasının dışında kalan bölümünde Konut yapıla bilinmesi için Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne kurum görüşü yazısı yazılarak Daire Başkanımız Cozoğlu’ndan görüş yazısının cevabı konusunda hızlandırılmasını istediler.

 

Ercoşkun’dan destek sözü

Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu Ankara temaslarının ikinci durağında TBMM ‘de Milletvekilleri ziyareti oldu. Meclis Genel Kurul Toplantısı nedeniyle Genel Kurul dinlenme salonunda Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’la bir araya geldiler. Bakanlıklardaki projeler hakkında Milletvekili Ercoşkun’la  istişarede bulunan Başkan Uzunoğlu, İlçe Milli eğitim Müdürü  Erdal Bal ile ortak hareket edilen ve son aşamaya gelinen Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı alanında İhtisaslaşmış Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Dörtdivan’a gelmesi konusunda Ercoşkun’dan destek sözü aldılar.

 

Yollar için Coşkunyürek’e çıktı

Başkan Hasan Uzunoğlu son olarak ise T.C Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek'i ziyaret etti.   Ziyarette Uzunoğlu, Bakan Yardımcısı Coşkunyürek'le çizimi tamamlanan Dörtdivan - Gerede yolu genişletme çalışmalarını, yeni Dörtdivan - Bolu karayolu çalışmaları ve ödeneği ayrılan Kartalkaya yolunun sıcak asfaltlanması konusunda karşılıklı bilgi alış-verişinde bulundular.İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.