Bolu Havadis
25.04.2018
Bolu /   9°C

08 Ocak 2017 - 22:01
ŞAKA GİBİ!
ŞAKA GİBİ!

İlimizde FETÖ yapılanmasının adeta karargahı olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Rektörü Hayri Coşkun, Havadis gazetesinin internet sitesinde yer alan bir haber fotoğrafında kullanılan ok görseli kendisini kapattığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

 

Cumhuriyet Bayramında ilimizdeki kutlamaları konu alan haberde ‘Coşkuyla Kutlandı’ başlığı altında kullanılan ok işaretinin üzerini kapattığını iddia eden Rektör Hayri Coşkun, haberde kendisi hakkında en ufak bir ibare geçmemesine rağmen Bolu Cumhuriyet Savcılığına giderek, gazetenin imtiyaz sahibi Mehmet Demirci hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

‘Rektör Bey’in sağlıklı düşünebildiğini zannetmiyorum!’

Yapılan suç duyurusunun şaşkınlığını yaşayan Mehmet Demirci yaptığı açıklamada; “Bu suç duyurusu üniversitenin bugün geldiği durumun ve kimler tarafından yönetildiğinin çok açık bir işaretidir. Sanırım son dönemlerde ilimizde devam eden FETÖ operasyonları Rektör Bey’in sağlıklı düşünmesini ve olayları idraki konusunda sorun yaşamasına neden oluyor. Aksi halde sağlıklı düşünebilen hiçbir insan böyle saçma sapan bir suç duyurusunda bulunmaz” ifadelerine yer verdi.

 

‘Nasıl yetiştirilmişlerse öyle davranıyorlar’

Kendisinin de Rektör Hayri Coşkun’dan şikayetçi olduğunu dile getiren Demirci; “Rektör Bey şuan da tam bir FETÖ mantığıyla hareket etmektedir. Çünkü bu yapı 17-25 Aralık öncesi yargıyı bizlere karşı mobbing olarak kullanarak baskı kurmaya çalışmıştı. Mobbing konusunda ihtisas sahibi olan Rektör Bey’de, son günlerde yaptığı bu davranışlarla aynı yolu seçmiştir. Bunu yadırgayamayız çünkü insanların huyları ve karakterleri değişmez. Nasıl yetiştirilmişlerse doğrunun o olduğunu düşünüp, o şekilde hareket ederler. Bizde Rektör Bey’in bize karşı yargıyı mobbing olarak kullanması konusunda kendisinden şikayetçi olduk. Bundan …

DAHA FAZLASI İÇİN GAZETENİZİ ALMAYI UNUTMAYINIZ!İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu yorum : 1 yıl önce yazıldı.
Yorum Sahibi : Ziya

 
Çok ayıp etmişsiniz, Coşkuyla kutlandı değil, Coşkun la kutlandı diyecektiniz.