Bolu Havadis
23.06.2018
Bolu /   9°C

08 Ocak 2017 - 22:32
Rektör den FETÖ imamına hizmet pasaportu!
Rektör den FETÖ imamına hizmet pasaportu!

İlimizde Fetullahçı yapılanmanın en güçlü olduğu kurumların başında gelen Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)’de Rektör Hayri Coşkun’un, FETÖ’nün İl İmamı olarak bilinen, kırmızı bültenle aranan Cuma Kartal’ı geçmiş dönemlerde hizmet(gri) pasaportuyla yurtdışına gönderdiği ortaya çıktı.

 

Fetullahçı yapılanmanın önemli isimlerinin de içinde bulunduğu bir proje kapsamında, Üniversiteden alınan hizmet pasaportuyla Estonya’ya giden kişiler arasında FETÖ’nün İl İmamı olarak bilinen Cuma Kartal, yine Fetö soruşturmasında kırmızı bültenle aranan Adnan Daylan, aynı soruşturma kapsamında tutuklu olan Erol Altıntaş ve Harun Savcı’da bulunuyor.

 

Estonya’da 17-25 Aralık mı planlandı?

17-25 Aralık’ın hemen öncesinde Üniversite kanalıyla Estonya’ya gönderilen ekibinin, diğer illerden gelen FETÖ’nün üst düzey yetkilileri ve Avrupa temsilcileriyle bir araya gelerek, 17-25 Aralık öncesi bazı görüşmeler yaptığı iddia edilirken, sadece kurum görevlilerine verilen gri pasaportun, üniversite ile alakası olmayan kişilere nasıl verildiği ise kafaları karıştırdı.

 

FETÖ ile her zaman iç içe oldular

Rektör Hayri Coşkun’un imzasıyla Bolu İl Emniyet Müdürlüğünden talep edilen Hizmet Pasaportlarının tek seferlik kullanılıyor olması ve kişilerin kendi pasaportlarına işlenmemesi, bu gezideki kuşkuları çoğaltırken, Üniversite ile Fetullahçı yapılanmanın nasıl iç içe olduğu ve birçok konuda birlikte hareket ettiği gerçeğini de ortaya koyuyor.

 

Havadis gazetesi olarak soruyoruz;

Fetullahçı yapılanmanın okullarında öğretmenlik yapan ve Bolu İl İmamı olduğu iddia edilen FETÖ soruşturmasında aranan Cuma Kartal’ın, İş güvencesiyle ilgili bir proje ile üniversite tarafından Estonya’ya hangi amaçla gönderilmiştir?

 

İlimizdeki Fetullahçı yapılanmanın önde gelen isimleri olduğu iddia edilen ve bazılarının tutuklu şüpheli, bazılarının soruşturma kapsamında kaçak olan kişilerin bu projede yer alması tesadüf müdür, yoksa yapılanmanın üniversite kanalıyla organize ettiği bir Avrupa gezisi midir?

 

Bu insanlar Estonya ziyaretinde kendi pasaportlarını kullanmaktansa neden Üniversite kanalıyla hizmet pasaportu kullanmayı seçmişlerdir. Üniversite hangi gerekçeyle, üniversiteyle hiçbir alakası olmayan bu isimlere hizmet pasaportu vermiştir?

 

Estonya’da bu isimler kendileriyle hiç alakası olmayan bir projede katılımcı mı olmuşlardır yoksa aynı tarihte Fetullahçı yapılanmanın bir çok önemli isminin de bulunduğu iddia edilen Estonya’da, 17-25 Aralık girişimin alt yapısı hakkında görüşmeler mi yapmışlardır?     

 

ESTONYA GEZİSİNİN GİZLİ DETAYLARI HAFTAYA HAVADİS GAZETESİNDE!!! İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.