Bolu Havadis
28.05.2018
Bolu /   9°C

10 Ocak 2017 - 22:37
İLAHİ ADALET
İLAHİ ADALET

İki yıldır ilimizde görev yapan ve Boluluların gönlüne girmeyşi başaran Vali yardımcısı Mustafa Özsoy hakkında ulusal basında yer alan bir haber, ‘İlahi Adaletin’ er yada geç nasıl gerçekleştiğini gösterdi.

 

Doğan Haber Ajansının haberine göre; “Erzurum'un Aşkale İlçesinde 2002- 2004 yılları arasında Kaymakam olarak görev yapan Mustafa Özsoy'un, yaşadıkları tartışma sırasında "Onlar Bolu beyi ise ben de son Köroğlu'yum" diyerek tepki gösterdiği dönemin AK Parti İlçe Başkanı Enver Başaran, FETÖ/PDY soruşturmasından tutuklandı. Özsoy ise Köroğlu'nun memleketi Bolu'ya Vali Yardımcısı olarak atanırken, son yerel seçimlerde AK Partiden Aşkale Belediye Başkanı seçilen Başaran ise FETÖ/PDY'den geçen Ağustos'tan bu yana cezaevinde yatıyor.

 

KAYMAKAMLIK YILLARINDA DA ADALETTEN ŞAŞMAMIŞTI

Aşkale İlçesine 2002'de Kaymakam olarak atanan Mustafa Özsoy, 'Mercedes' marka otomobil ile Kaymakamlığa gelen bazı kişilerin hastanelerden ücretsiz yararlanma hakkı tanıyan 'Yeşil Kart' sahibi olduklarını tespit edince, bu kişilerin kartlarını iptal ettirmesi, kamuoyunda yankı yarattı. Kaymakamlığa Zaman Gazetesi'nin alınmasını yasakladığı için tepki gören Özsoy, muhtarların karıştığı yolsuzluk iddialarla ilgili soruşturma başlatınca şimşekleri üzerine topladı.

 

KÖROĞLU OLDUĞUNU HER ZAMAN GÖSTERDİ  

Özsoy, o zaman AK Parti İlçe Başkanı olan Enver Başaran ile tartışmış, gördüğü siyasi baskılar nedeniyle istifanın eşiğinden dönmüştü. İlçe halkı Kaymakama destek vermek için imza kampanyası başlatırken, gazetelere verdiği demeçte Özsoy rakiplerine meydan okurcasına "Onlar Bolu Beyi ise ben de Köroğlu'yum" demişti.

 

ERZURUM ÖZSOY’U UNUTAMADI

Aşkale'den ayrıldıktan sonra Ergenekon ve İzmir'deki casus davaları ile ilişkilendirilip beraat eden evli ve 2 çocuk babası 49 yaşındaki Mustafa Özsoy, iki yıldan beri atandığı Bolu'da Vali Yardımcısı olarak görev yapıyor. Yaşadıklarını 'Kaderin garip cilvesi' olarak nitelendiren OHAL'dan sorumlu Vali Yardımcısı Özsoy hakkında Erzurum'da yerel medyada şu ifadeler yer aldı: "Köroğlu, Bolu’ya Vali yardımcısı oldu. İlahi adalet. Enver Başaran, bugün demir parmaklıklar ardında. Mustafa Özsoy ise Köroğlu'nun memleketinde Bolu Beyi misali FETÖ'cüleri ayıklıyor."İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.