Bolu Havadis
23.06.2018
Bolu /   9°C

20 Mart 2017 - 19:38
YÜCEER ÖDENEĞİ KAPTI
YÜCEER ÖDENEĞİ KAPTI

2017 yılı KÖYDES ödenek miktarı 19 milyon 100 bin TL olarak belirlendi. 2016 yılına göre büyük artış gösteren ödeneğin ilimize kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, hizmetin artarak devam edeceğini söyledi. 

 

İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, 2016 yılında 6 milyon 900 bin TL olan KÖYDES ödeneğinin Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’nün girişimleri ile Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın katkılarıyla 2017 yılında yaklaşık 3 kat artmasının sevincini yaşadıklarını söyledi. 19 milyon 100 bin TL'ye ulaşan KÖYDES ödeneğinin İl Genel Meclisi aracılığıyla ilçelere aktarılacağını belirten Yüceer emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Geçtiğimiz yıl KÖYDES ödenek rakamları 6 milyon 900 bin TL. olarak belirlenmiş ve gerekli dağıtımı İl Genel Meclisi tarafından yapılmıştı. Meclis Başkanı Yüceer, 2017 yılı KÖYDES ödenek rakamlarının 3 kata yakın bir oranda artarak, 19 milyon 100 bin TL'ye ulaşmasıyla büyük sevinç yaşadıklarını söyledi. Yüceer, “Göreve geldiğimiz günden bu yana Bolu ve ilçelerimizin kalkınması adına önemli kararlara imza atıyoruz. AK Parti hükümetlerimizin Bolu Merkez ve ilçelerine yönelik köylerdeki su, kanalizasyon ve yol ihtiyaçlarını gidermek üzere gönderilen KÖYDES ödenek miktarı Milletvekillerimizin girişimleri sonucu bu yıl yaklaşık 3 kat oranında artarak, 19 milyon 100 bin TL'ye ulaştı. Buda bizleri oldukça memnun etti. Artan KÖYDES ödenekleriyle birlikte ilçelerimizde önemli yatırımlara imza atılacağına inancımız tam. Köylerde eksik kalan çalışmalarımız bu ödenekle gerçekleşmiş olacak. Bu ödeneğin ilimize gelmesinde katkısı olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, Milletvekillerimiz Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’ye, İl Başkanımız Nurettin Doğanay ve teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bizler bugüne kadar uyum içerisinde çalıştığımız 23 meclis üyemizle Bolu halkına daha iyi hizmet etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.  İsim Soyisim :
E-Mail :

Bu habere ilk yorumu siz yapın.