Bolu Havadis

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Flash Haber
Kategori :
Haberin Tarihi :   13 Mart 2017 - 00:15

METİN FEYZİOĞLU'NUN YALANLARINA CEVAPLAR

Büyüt
Küçült
METİN FEYZİOĞLUNUN YALANLARINA

Bakın sözde hukuk Profesörü Metin Feyzioğlu, Referandumda ''EVET'' oyu verecekleri kandırmak için aşağıdaki yalanları yazmış.

 

1- Birleşmiş Milletler hukukuna göre ;

Eğer Türkiye'yi diktatör yönetiyorsa, PKK, İŞİD. v.s. ülkedeki tüm teröristler, BM kanunlarına göre , özgürlük savaşçısı olacaklardır.

 

Dünya onlara silah ,cephane, füze, uçaksavar yardımı edecektir. Hatta onların hakkını korumak için ülkemize girmeye hakları olacaktır. Sebepleri de; ülkemizi diktatörden kurtarmaktır.

 

2- Diktatör kimlerdir?.

Dünya Hukukunun kiriterlerine göre; başkanı ne meclis, ne anayasa mahkemesi vs denetleyemiyorsa, o başkan BM karşısında diktatör olur.

 

3- Tek Adam rejimi ülkemizi işgal etmeleri için bir sebeptir. Bu referandum işte böyle bir yolu açıyor. Aç kurtlar gözlerini ülkemize dikmiş bekliyorlar. Son nefesimizi vermemizi bekliyorlar. Referanduma 'Evet' demek , ülkemizin nefesinin bitmesi demektir.

Prof.Dr. Metin Feyzioğlu

 

CEVAPLAR

 

1- Birleşmiş Milletler Hukuku diye bir kavram yoktur abisi. Birleşmiş Milletler Uluslararası bir örgüttür. Uluslararası örgütlerin kuralları vardır. Ve bu kuralların uygulanabilmesinin de kendi içinde şartları vardır. Senin saptırarak yazdığın bu maddenin asıl adı İNSANİ MÜDAHALE HAKKIDIR'' Yani bir ülkede gerek o ülkenin rejimi tarafından ya da bir başka dış güç tarafından insanlığa karşı bir suç işleniyorsa BM Kararıyla o ülkeye karşı İnsani Müdahale adı altında kuvvete başvurulabilir. Ancak böyle bir durum yoksa, egemen eşitlik ilkesinin hakim olduğu uluslararası sistemde BM'inde kabul ettiği esas doğrultusunda hiç bir ülkeye rejim dayatılamaz ve rejimi değiştirmek için kuvvet kullanılamaz. (İnsnanlığa Karşı Suçlar Hariç) Ancak İnsani Müdahale Hakkı da Uluslararası Hukukta tartışmalıdır. Neticede BM bir uluslararası örgüttür ve bu örgüte üye olmayan ülkelerin BM kararlarına uymasını beklemenin de hukuka aykırı olduğu savunulmaktadır. Türkiye'de bazı zavallıların çok beklemesine rağmen böyle bir ortam yoktur. Senin dediğin gibi olsaydı Suudi Arabistan'da Mısır'da, Kuzey Kore'de demokrasi mi var? BM buralara neden müdahale edemiyor?

 

2- Yine saçmalamışsın abisi. Dünya Hukuku diye bir kavramda yoktur. Nerenden uydurdun bu kavramı. Yeni Sistemde Cumhurbaşkanını ayrım yapılmaksızın bütün suçlardan dolayı Türk Adaleti yargılayabilecektir. Hatta çifte denetim sistemi de getirilmiştir. Kimse kimseyi keyfi bir biçimde fesh edemeyecektir. Cumhurbaşkanı Meclisi fesh ederse kendisini de fesh edecektir. Hatta Yasamadan yürütmenin doğduğu ancak yürütmenin yasamaya hakim olduğu, bundan dolayı da millet iradesinin meclise tam yansımadığı eski sistemden yasama, yürütme ve yargının birbirinden bağımsız olduğu katı kuvvetler ayrılığı sistemine geçilmiş olacaktır. Yürütme kendi işini, Yasama kendi işini, Yargı da kendi işini yapacaktır. Millet iradesi hem iç politikada hemde dış politika kararlarının verilmesinde daha belirleyici olacaktır. Diktatör arıyorsan 10 Kasım 1938'in ardından 14 Mayıs 1950'ye kadar geçen dönemde ülkeyi yöneten şahsiyete bakman yeterlidir.

 

3- Bir konuda haklısın dışarıda aç kurtlar içeride çakallar fırsat bekliyor. Ama kaygılanma tankların altına yatan aslanlar meydana çıktıkları zaman ortalıkta ne kurt kalır ne çakal.

 

Bence yalan konuşmak yerine bir hukukçu gibi insanlara doğruları anlat, bırak isteyen istediği gibi tercihini özgürce yapsın.Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER

Son Yorumlar
Gönül BOSTANCI
Bu yakınlarda mengenden bolu ya hastaneye gitmem gerekti. Eşimin maaşına icra geldiği
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bolu Havadis | http://www.boluhavadis.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2017 - 2018