Bolu Havadis

Video Galeri
Foto Galeri
Web Mobil
Flash Haber
Kategori : SİYASET
Haberin Tarihi :   24 Şubat 2020 - 18:49

MERKEZ İLÇE KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ

Büyüt
Küçült
MERKEZ İLÇE KONGRESİ

AK Parti Bolu Merkez İlçe 7. Olağan Kongresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 

AK Parti Merkez İlçe 7. Olağan Kongresine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, Bolu Belediye Eski Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Samet Kocadağ, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak, ilçe belediye başkanları, çok sayıda partili ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

 

“BOLU’DA AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİ ARATMAKTADIR”

 

 

Kongrede ilk konuşmayı AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kazım Konak yaptı. Konak, 31 Mart seçimleri sürecinde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında da bilgiler vererek; “Küskünlüklere ve kırgınlıklara son vermek, Partili Partisiz tüm hemşerilerimizi kucaklayarak sürdürmeye çalıştığımız bu görevde, biliyoruz ki istemeden de olsa eksiklerimiz, hatalarımız, kusurlarımız olmuş olabilir. Göreve başlar başlamaz, bir yandan Teşkilat içi çalışmalarımızı hızlandırarak, bir yandan da 31 Mart Yerel Seçimlerinin startını verdik. Cumhur İttifakımızın değerli birleşeni Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatları ve Ülkü Ocaklarının verdiği güçle Cumhur İttifakı olarak, Bolu’da, 127 gün süren yoğun bir seçim süreci yaşadık. Tabiri caizse, kirli ittifaklar ve gizli ortalıkların birleşeni olan karşı taraf, yalanlarla, iftiralarla ve akıl almaz vaatlerle seçim kampanyasını sürdürmüştür. 31 Mart seçimlerinin üzerinden, 11 aylık bir süre geçtikten sonra bugün gelinen nokta ise; bizim bu tespitimizi haklı çıkartmıştır. Bunu, Mesai gözetmeksizin yaptığımız çalışmalarda, Merkez İlçe Başkanlığımıza gelerek, şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla görüşen hemşerilerimizin, şikayetlerinden ve serzenişlerinden çok net görüyoruz. Görüyoruz ki, geçen 11 aylık süreç, Bolu’da Ak Parti belediyeciliğini aratmaktadır. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Partimizin kurulduğu ilk günden bu yana bizlere en önemli öğüdü olan “Siyasetin Tek Limanı Ahlaktır” sözünü şiar edinmiş, AK Parti Bolu Merkez İlçe Teşkilatları olarak buradan diyoruz ki; bu sadece kısa bir moladır. 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde, Ak Parti kadrolarıyla, ve Bolu Halkının desteğiyle Bolu Belediyesinde, yeniden AK Partinin Belediyecilik bayrağı dalgalanacaktır. Allah’ın izniyle, bundan da kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. Moral bozmadan, umutsuzluğa kapılmadan, AK Parti Bolu Merkez İlçe Teşkilatı olarak hiç ara vermeden, bir yandan seçimin muhasebesini yaparken, bir yandan da köy köy, mahalle mahalle gezerek, hemşerilerimizle birlikte olduk. İl Başkanımızın, Milletvekillerimizin, İl genel Meclisi Başkanımızın, il Genel Meclisi Üyelerimizin de katılımıyla, Bolu’da Merkez İlçeye bağlı köylerimizin, birçoğunu bugün itibariyle ziyaret etmiş bulunmaktayız” diye konuştu.

 

 

“İNANDIĞIN YOLDA YÜRÜ”

 

Konak, konuşmasının sonunda kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak; “Sadece seçimden seçime değil, yarın seçim olacakmış gibi yürüttüğümüz bu çalışmalardan, olumlu dönüşler aldığımızı da buradan ifade etmek isterim. Özellikle çiftçilerimizden ve orman köylülerimizden, gelen taleplerin karşılanması için, bizlere büyük destek veren, Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin’e, İl Başkanımıza, Milletvekillerimize, İl Genel Meclisi Başkanımıza ve üyelerine, huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Göz açıp kapayana kadar hızla geçen bu sürecin ardından, bugün Kongremizde, siz değerli dava arkadaşlarımızın, yol arkadaşlarımızın karşısındayız.  Liderimiz tarafından bizlere layık görülen bu şerefli görevin muhasebesi için karşınızda bulunduğumuz bugün sizlerden yeni dönem için de destek istemekteyiz. Bu dava bizim davamızdır, bu yol bizim yolumuzdur. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, bu yol uzun ve ince bir yoldur. Bundan dolayı “İnandığın Yolda Yürü” şiarıyla çıktığımız yeni dönemin; Partimizin, milletimizin ve gönül coğrafyamızın, birlik ve beraberliğine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyor, kongremize katılım sağlayarak bizlere güç veren, destek veren misafirlerimize ve AK Partili gönüldaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah” şeklinde konuştu.

 

“RABBİM SİZLERİN YOKLUĞUNU GÖSTERMESİN”

 

Kazım Konak’ın ardından geçirdiği trafik kazası nedeniyle kongreye katılamayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, kongreye telefonla bağlanarak tüm salona hitap etti. Doğanay, “Bugün aranızda bulunamamanın üzüntüsü içerisindeyim. Her daim dualarınızı yanımda hissettim. Allah hepinizden razı olsun. Rabbim sizlerin yokluğunu göstermesin. Kongremiz hayırlara vesile olsun diyorum. Başta kongremize katılan Genel Başkan Yardımcımız Hayati Yazıcı beyefendiye, bölgemiz milletvekili olan Recep Uncuoğlu’na, sayın divana ve salonda bulunan bütün dava arkadaşlarımızın hepsini saygıyla, sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BİZİM DURDUĞUMUZ YER GİDECEĞİMİZ NOKTANIN BAŞLANGICIDIR”

 

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü; AK Parti’nin temel unsurlarından bir tanesinin merkezinde insan olduğu vurgusunu yaparak; “Yürüdüğümüz yolda bu medeniyet hareketinden bugüne, yarına istikbale yürünen bu yolda milletini merkeze koyan anlayışıyla hamdolsun 19.yılın içindeyiz. Bizler biliyoruz ki önemli bir coğrafyadayız. Bu coğrafyamız dün olduğu gibi bugünde yarında 3 kıta, 7 iklim giden siyaset bilimcilerin tespitiyle insanların Ak Parti’ye oy vermekle kendi özlemleriyle, kendi hayallerine, kendi hakikatlerine ve kendi güçlerine oy verdi. Hamdolsun 18 yıllık icraatın sonda eğitimden, sağlığa, ekonomiden sosyal hayata dair değişim, dönüşüm 4 kat büyüyen bir ekonomi ile kendi coğrafyasında lider bir ülke ile karşı karşıyayız. Elbette Ak Parti’nin temel unsurlarından bir tanesi değer veren düsturu merkezinde insan olan, insana kıymet veren darbelerden, muhtıralardan hiçbir şeyden korkmayan, çekinmeyen bir hareketle yola devam etti. Dimdik durdu, omurgalı siyaset yaptı. Yol hikâyesinde milletle sözleştiklerini unutmadı hep yola devam etti. Vatanım, milletim bütün insanlar kardeşlerim düsturu siyasetin ana parametresi oldu. Buna ilişkinde yol hikâyesinde yoluna devam ediyor. Bizim durduğumuz yer gideceğimiz noktanın başlangıcıdır. Biz siyasette hiçbir şeyi kabul etmedik. En nihayetinde bu hissiyatla yol alıyoruz ve yola devam ediyoruz. Derdimiz, davamız, yolumuz, gönlümüz millet. Bu milletin medeniyet anlayışı, Allah bu medeniyet anlayışını daim kılsın diyorum. Başta dünden bugüne kadar merkez ilçede görev almış kıymetli başkanlarımı üyelerini inşallah yeni süreçte seçilecek başkanımız ve yönetim kurulu üyelerini şimdiden tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“GEL NE OLURSAN OL YİNE GEL”       

 

 AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın; Ak Parti’de davanın öncelikle bir duruş olduğuna dikkat çekerek; “İnandığın Yolda Yürü” diye başladığımız kongre süreçlerinin başlangıcında belki de önce inandığımız yolun ne olduğunu bir kez daha hatırlamakta fayda var diyelim. Ak partide siyaset yaparken sürekli kullandığımız ama belki tanımı sorulduğunda şöyle de bir durduğumuz önemli, bir mesele var ki; buda dava meselesidir. Dava bizce öncelikle duruştur, sonra yoldaşı ve yolu belirlemek ve ardından harekete geçmektir. Hayatını bir davaya vakfedenlerin hareket noktaları ise idealleridir. Dava ruhuna sahip olanlar hayatlarını ideallerine göre program altına alır, his ve düşüncelerini ideallerinin istikametinde disipline eder, arzu ve isteklerini yine bu çerçeve içinde gen vurular. Bizim dilimizde onların ifadesi idealisti daha ciddi bir terimle dava adamı daha samimi bir söyleyiş ile ise dertlilerdir. Varlıkların varlık sebebi Peygamber Efendimiz sağ elime güneşi sol elime ayı verseler ben yine bu davadan vazgeçmem ifadesi ile aynı gerçeği dertlilerin anlayış ufkunda gönül verilen davanın dünyada ve dünya üzerindeki her şeyden daha ulvi olduğunu haykırmış ve meselenin bu perspektiften en parlak misali olmuştur. Bunlar davanın biraz felsefik temel taşları ama bir de dava adamlığı var ki; hani özünde cinsiyet fark etmeden adam olmayı gerektiren, hani o ben değil biz demeyi düstur edinen, hani o efendi değil kul olmayı hazmeden, hani o kusur gördüğünde örten, kapatan bir adamlık ki; yalanı ayak sesinden tanıyıp uzak duran, hileyi, hurdayı yaşamına sokmayan, iftiranın kara çalmanın adını gönül defterine hiç yazmamış olan, ikbali için bile olsa şahsiyetinden ödün vermeyen, darılamayan kırılmayan öyle bir adamlık ki o adı vefa ille de vefa soyadı hak olan hukuk olan işte öyle bir adamlık ki o gönlü geniş “Gel ne olursan ol yine gel” diyen” ifadelerini kullandı.

 

 

“AK PARTİ’Yİ MİLLET KURDU”

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı genel kurulda son konuşmayı yaptı. Yazıcı, AK Parti’nin yerli ve milli bir parti olduğunu ifade ederek; “AK Partinin kuruluş evrelerinin teşkilat mensubu olarak, Ak Parti’ye sevdalı gönül vermiş bireyler olarak asla unutmayın. Türkiye’nin 2000’li yıllarda siyaseten nedenli sıkıntılar çektiğini ve otorite boşluğu olduğunu böylesi bir ülkede milletle, hizmetin farklılık arz ettiği bir yönetim anlayışı yaşadığı sürece olmaz. Ak Parti böyle bir ortamda vardı. Bakın Genel Başkanımız, liderimizin izlediğiniz konuşmasında ‘İnandığın yolda yürü’ söyleminin altını doldurdu. Bu ülkenin potansiyeli var. Bu ülkenin insanlarına her zaman güvenmek gerekir. Yeter ki doğru planlama yapalım, doğru işler yapalım. Millet güçlüğü aşmanın yönetimini bilir dedik ve liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde kolları sıvadık çalışmaya başladık. Ak Parti’yi millet kurdu. Gerçekten yapılan anketlerde 40000 bine aşkın denek’e soruldu. Yeni bir partiye ihtiyaç var mı? Nasıl bir parti? Ak Parti yerli ve milli bir partidir” ifadelerini kullandı.


“ENİNDE SONUNDA HAK ÜSTÜNDÜR”

 

 

Millet için mücadele ederek var olduklarını belirten Hayati Yazıcı; “Gelişimizi, yürüyüşümüzü, rengimizi elbette ki hatırlayıp anacağız. Biz haksızlıkla mücadele ederek, halkı dikkate almayanlarla mücadele ederek vesayetçi unsurlarla millet için mücadele ederek var olduk. Engellerle karşılaştık. Ama kararlı olduk. Çünkü tarihimizde haksızlığa maruz kalan insanlar olmuştur. Ama hep şuna inandık. Hiçbir zaman haksızlık kalıcı değildir. Eninde sonunda hak üstündür. 14 Ağustos 2001’de Ak Parti’yi liderimiz Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde inşa ettik. Türk siyasi hayatına girdik. Nedir Ak Parti. Biz farklı bir partiyiz. Özelliklerimiz var. Parti kuruluşundan önce Türkiye’deki tüm siyasi partileri gözden geçirdik, eledik. Doğruları bir taraf koyduk, yanlışları attık. Partiyi bu çerçeve içinde inşa ettik. Ak Partinin bütün faaliyetlerinin hepsinde insan vardır” dedi.

 

Konuşmaların ardından düzenlenen seçimle mevcut Başkan Kazım Konak, delegelerinin oylarıyla yeniden Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

 

 

 Sayfayı Yazdır
Print Friendly / PDF
Sosyal Paylaşım
Google
Etiketler :
İsim Soyisim :
E-Mail :
UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
Uyarı
Güvenlik kodu :
Bu habere ilk yorumu siz yapın.
DİĞER HABERLER

Son Yorumlar
ahmet yaman
sayin editor sizden ricam cezaevlerinde calisan infaz ve koruma memurlarinin yaptigi bu fedakarligi
Deftere Yaz
Ziyaretçi Defteri
Düşünce ve Önerilerinizi bizimle paylaşın.
Foother
SOSYAL MEDYA
Facebook Twitter RSS Sitemap
"Bolu Havadis | http://www.boluhavadis.net/"   Tum Hakları Saklıdır. © 2019 - 2020