“30 KONTEYNERLİK BİR BOLU ŞEHRİ YAPMA KARARI ALDIK”

“30 KONTEYNERLİK BİR BOLU ŞEHRİ YAPMA KARARI ALDIK”

Bolu Basınının, düzenlediği canlı yayına konuk olan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, deprem bölgesine vakıf olarak 30 konteynerlik bir yardım yapma kararı aldıklarını ifade etti.

KAYNAK: Köroğlu Gazetesi

Kahramanmaraş merkezli depremde etkilenen bölgede Konteyner Kent kurulması için çalışmalar başladı. Bu çalışmalara İzzet Baysal Vakfı da destek vermek amacıyla çalışmalarına başladı. Konuyla ilgili İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Bolu basınının düzenlediği ortak canlı yayında konuştu.

“30 KONTEYNERLİK BİR BOLU ŞEHRİ”

Bolu Valiliği ve Bolu Ticaret ve Sanayi Odasıyla ortak hareket ettiklerini belirten Baysal, “Afetin ilk günlerinde Bolu’daki arkadaşlar beni aradılar. Aşağı yukarı, 3 milyon liralık bir nakit olarak bazı tespitlerde bulundular. Bunların başında çocuk maması, çocuk bezleri, gıda, su geliyordu. Sonra Bolu Valiliği ve Ticaret Odasıyla müşterek görüşerek, koordinasyon kuruluyla, hangi ilde en fazla ihtiyaç olursa oraya vakıf olarak 30 konteynerlik bir Bolu şehri, Bolu mahallesi yapma kararı aldık” dedi.

“BÜYÜK YARDIMLARIN GİTTİĞİNİ DUYMAK BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Bolu’dan büyük miktarda yardım gitmesinden duyduğu memnuniyet dile getiren Baysal, “Şu anda Bolu’daki arkadaşlar Düzce ve Bolu’daki imalatçılarla görüşme yapıyorlar. Fiyat alıyorlar ve Bolu koordinasyon kurulunun gösterdiği bölgelere kısa zamanda bunları ulaştırmak istiyoruz. Bolu’dan çok daha büyük yardımların gittiğini duymak beni çok mutlu ediyor. Artarda gelen 2 deprem şimdiye kadar ülkenin 25 milyonluk bir nüfusunu etkilemiş oluyor. Kaybımız çok büyük. Allah ölenlere rahmet versin” diye konuştu.

“KEFENE İHTİYAÇ VAR”

Baysal, bölgede kefene ihtiyaç duyulduğunu da aktararak, “Beni en çok duygulandıran şu oldu, kefene ihtiyaç varmış kefene. Ölülerimizi gömecek kefene ihtiyaç var. Vakıf olarak bir miktar temin edebildik” ifadelerini kullandı.

Baysal, gazetecilere de düzenlenen canlı yayın ve sunulan destekler için teşekkür etti.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
13ŞUB2023