AKGÜL BYGD'DE MECLİSTEKİ ÇALIŞMALARINI ANLATTI

AKGÜL BYGD'DE MECLİSTEKİ ÇALIŞMALARINI ANLATTI

Bolu Gazeteci ve Yazarlar Derneği’nin Medya Evi’nde düzenlediği ‘simit çay sohbetleri’ konseptindeki basın toplantısının bugünkü konuğu Milletçi Hareket Partisi (MHP) Bolu Milletvekili İsmail Akgül oldu.

Haber: Artun Berker Köprülü

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül, Bolu Gazeteci ve Yazarlar Derneği Medya Evi’ni ziyaret ederek, Bolu’nun basın mensuplarıyla kahvaltı yaptı, ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“BOLU’DA BU PROJENİN KESİNLİKLE HAYATA GEÇMESİ LAZIM”

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül konuşmasında, Ankara’da Bolu için çalıştıklarını vurgulayarak; “Ulaştırma Bakanlığı ile alakalı orada hızlı tren projesini görüşüyoruz. Dile getirildi ama şu anda resmi olarak tam projesi çıkarılmış, tam anlamıyla projesi hazırlanmış değil. Biz diğer milletvekili arkadaşlarımıza da söyledik. Hatta Düzce milletvekillerimizle de beraber bu bölgeden o sürecin bir şekilde tamamlamak zorundayız. Biliyorsunuz, Kuzey Marmara’nı devamı yine üst bölgeden Mudurnu-Nallıhan tarafından devam edecek. Zaten o taraftan devam eden bir hızlı tren var. Yeni yapılacak projede de muhakkak bir alan açılması lazım ki, biz Bolu’da öksüz kalmayalım. Buranın vizyonunun, misyonunun gelişmesi adına Bolu’da bu projenin kesinlikle hayata geçmesi lazım. Biz Bolu için en azından bu yolda mücadele edip, Bakanlık önünde yatmamız gerekiyorsa yatacağız, oturmamız gerekiyorsa oturacağız” ifadelerini kullandı.

NİSAN’DAN SONRA MERKEZ KÖYLERE DOĞALGAZ İÇİN ÇALIŞACAK

Milletvekili Akgül, meclis çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamalarda Nisan ayı sonrasında en büyük mücadeleyi merkeze bağlı köylere doğalgaz getirmek için vereceklerini söyleyerek; “Nisan ayından sonra en büyük mücadele edeceğimiz konulardan bir tanesi de merkez köylere doğalgaz gelmesi. Bizi senelerdir imar olması lazım gibi şeylerle oyalıyorlar. Diğer illerde örnekleri var. En yakınımız Düzce. Oranın 4-5 köyünde imar olmadığı, mahalle olmadığı halde doğalgaz var. Yalova’da var. Bolu’da da olacak. Köyümüzün tam ortasından ana boruyu geçirebiliyorsak imar olmadan, demek ki imar olmadan merkez köylerimize doğalgaz gelebilir. Orman köyü vasfından çıkardığımız köylerimiz var. Burada odun ve yakacak konusunda sıkıntı yaşanıyor. Bu konuyu da Nisan ayında sonra tüm köylerimize organize edeceğiz. Talebi birlik ve beraberlikle isteyeceğiz. Gücümüzü göstereceğiz. Arkamızda milletin olduğu görülünce gerçekleşmeyecek hiçbir şey yok” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
15ŞUB2024