BAĞIMLILIĞA KARŞI MÜCADELE EDİYORLAR

BAĞIMLILIĞA KARŞI MÜCADELE EDİYORLAR

Bolu Ülkü Ocakları ‘Bağımlı Olma- Özgür Ol’ sloganıyla başlattığı etkinlik kapsamında gençlere broşür dağıtarak bağımlılığa karşı mücadele başlattı.

Türk gençliğini bedenen ve fikren zararlı tüm kötü alışkanlıklardan korumak için çok yönlü mücadele verdiklerini aktaran Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Cihan Özkalem, gençlere farkındalık eğitimleri vermenin, onları sağlıklı bir yaşam için spor, sosyal etkinlik ve kültürel faaliyetlerle buluşturmanın başlıca görevleri arasında olduğunu düşündüklerini belirtti.

ÖZKALEM; ‘BAĞMLILIĞA KARŞI MÜCADELEMİZ SÜRECEK’

Uyuşturucu başta olmak üzere madde bağımlılığı ile mücadelenin nasıl yapılması gerektiğine dikkat çeken Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı Cihan Özkalem, “Ülkemiz ve dünyada bağımlılıkların hızla arttığı bir zaman diliminde yaşıyoruz. Türk gençliğini her türlü bağımlılıktan koruma yemini etmiş Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Bu kapsamda gençlerimize farkındalık eğitimleri vermenin, onları sağlıklı bir yaşam için spor, sosyal etkinlik ve kültürel faaliyetlerle buluşturmanın başlıca görevlerimiz arasında olduğunu düşünüyoruz. Nitekim Bolu’muzda gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle birlikte öğrencilerimizi, gençlerimizi bilinçlendiriyoruz. Bolu merkezde bulunan tüm liselerde madde bağımlılığı konulu broşürlerimizi dağıttık ve tüm zorluk ve olumsuzluklara karşı onların her an yanında olduğumuzu bilmelerini istedik. Çünkü bağımlılık sürecinde sosyal ortamın ve akran baskısının önemi gerçekten çok büyük. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında diğer bir ifadeyle Türkiye yüzyılında, gençlerimizin iman ve ülküsüyle bugünü ve yarınları inşa edebilmesi için tüm bağımlılıklarından arınması tek dileğimiz ve emelimizdir. Bolu Ülkü Ocakları Teşkilatı olarak madde bağımlılığı başta olmak üzere tüm bağımlık türlerine karşı mücadelemiz her ortam ve şartta kararlıkla sürdürülecektir. Bu kapsamda Yeşilay, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü başta olmak üzere sürece etki eden tüm resmi ve sivil kurumlara desteğimiz tamdır. Son söz olarak gençlerimize ruhen, zihnen, bedenen bağımlı olmayın özgür olun diyorum” dedi. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
1HAZ2023