BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

BAYRAMLAŞMA PROGRAMI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Yıldırım Bayezid Camii’nde Bayram Namazı’nı eda eden Vali Ahmet Ümit, namazı müteakip cami cemaatiyle bayramlaşmasının ardından Valiliğin organizasyonunda, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programı misafirlerini karşılamak üzere Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevi’ne geçti. Programa il protokolünün yanı sıra Bolulu vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Bayramın birinci günü düzenlenen bayramlaşma törenine Vali Ahmet Ümit, Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ile Fehmi Küpçü, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay İslam Can, Bolu Belediye Başkan Vekili Tahsin Mert Karagöz, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Vali Yardımcısı İlhan Turgut, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Haluk Saygılı, Şehit yakınları, gaziler, köy ve mahalle muhtarları, siyasi parti il başkanları, STK temsilcileri, kurum müdürleri, kamu ve özel sektör yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bayramlaşma törenine gelen misafirleri kapıda karşılayarak misafirlerin bayramlarını kutlayan Vali Ahmet Ümit, misafirlere katılımları dolayısıyla teşekkür etti.

“BAYRAMA KAVUŞMANIN MUTLULUĞUNU HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ”

Birlik ve beraberlik içerisinde daha nice bayramlara ulaşılması temennisinde bulunan Vali Ümit, “İnanç ve kültür dünyamızda her zaman müstesna bir yeri olan rahmet ve mağfiret ayı Ramazan Ayı’nın huzur ve bereketine bir kez daha ulaşarak birlik-beraberlik içerisinde Ramazan Bayramı’na kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bizler hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun özü olan bir inancın mensuplarıyız. Kadim tarihimize bakıldığında şanlı ecdadımızın adaletli ve hoşgörülü yönetim anlayışıyla; hüküm sürdüğü tüm coğrafyalarda, dil, din, etnik köken vb. hiçbir ayrım yapmaksızın “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Hadis-i Şerif-i’ni düstur edinerek herkesi koruyup kolladığını gururla görmekteyiz. Aynı şekilde bizler de Ramazan Ay’ı süresince; kültürümüzün yaşatılmasına ve mukaddes değerlerimizin gelecek nesillerimize aktarılmasına vesile olan bu anlamlı günlerin manevî iklimini hakkıyla değerlendirmek için hep birlikte gayret ettik. Bu doğrultuda; kimsesizler, öksüz ve yetimler başta olmak üzere ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza kol kanat germek, onların yüzlerini güldürmek, derdi olanın derdiyle dertlenmek, darda kalanın yardımına koşmak için bütün imkânları kullandık” dedi.

2 MİLYON 379 BİN TL NAKDİ YARDIM YAPILDI

Ahmet Ümit Ramazan Ayı boyunca yapılan yardımları “Valiliğimiz tarafından Bolulu iş insanlarımız ve Kızılay Bolu Şubesi ile birlikte Ramazan Ay’ı boyunca 33 bin 258 kişiye 5 çeşit sıcak yemek hizmeti sunduk. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız, STK’larımız, iş insanlarımız ve hayırsever vatandaşlarımız tarafından da 4 bin 73 aileye 2 milyon 379 bin 900 TL nakdi Yardım, 12 bin 388 aileye Gıda Yardımı, 2 bin 540 aileye 674 bin TL tutarında alış-veriş çeki yardımı yapıldı” şeklinde açıkladı.

BAYRAMIN HUZUR İÇERİSİNDE GEÇMESİ İÇİN TÜM TEDBİRLER ALINDI

Vali Ümit, “Diğer yandan tüm Hemşehrilerimizin Ramazan Bayramı’nı sevdikleriyle sükûnet içerisinde geçirebilmeleri için Valiliğimizce; güvenlik, sağlık, yol tadilatları, gıda üretimi ve gıda satışı yapan işyerlerinin denetimi başta olmak üzere tüm tedbirler alınmış, ilgili kurum ve kuruluşlarımızla gerekli planlamalar, koordinasyonlar ve talimatlandırmalar sağlandı. Sorumluluk alanlarına göre güvenlik güçlerimizce; trafik yoğunluğunun muhtemel olumsuz etkilerinin asgariye indirilmesi ve nihayet önlenmesi amacıyla 29 Nisan-09 Mayıs tarihleri boyunca her gün için yeterli sayıda ekip ve personel planlaması yapılarak toplam 3 bin 125 ekip, 12bin 667 personel marifetiyle İlimizin her alanında, özellikle trafik kazalarının daha çok yaşandığı kara noktalarda ve tüm güzergâhlarda sabit ve/veya hareketli, karadan ve havadan aralıksız olarak denetimler yapılacaktır” diye konuştu.

VALİ ÜMİT,” İLİMİZDE 25 BİN HANEYE 15 MİLYON TL KAYNAK ULAŞTIRILDI”

Ramazan Ayında Toplamda 25 bin haneye dokunulduğunu belirten Vali Ümit,” Valiliğimizin koordinesinde; iş insanlarımızın ve Kızılay'ımızın desteğiyle, toplu iftar, evlere yemek ikramı, ayni ve nakdi yardımlarla 15 milyon TL'lik kaynağı İlimizdeki meskenlerin yüzde 25’ten fazlasına tekabül eden 25 bin hanede ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık.

VALİ ÜMİT,” İYİLİK YAPMAK MİLLETİMİZİN GENETİĞİNDE VAR”

Vali “Yardımseverlerimizin hassasiyetleri, din görevlilerimizin gayretleri ve milletimizin genetiğinde olan İyilikseverlik sayesinde ramazan ayında yaşadığımız huzur atmosferi bize sahip olduğumuz değerlerin ne kadar kutsal ve büyük olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu anlamlı hizmetlerin yürütülmesinde öncülük eden Sayın Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız başta olmak üzere emeği geçen kamu ve özel sektör kuruluşlarımıza, tüm mesai arkadaşlarımıza, yardımsever iş insanlarımıza ve hayırsever vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerimle; bizlere bu toprakları vatan kılan, kahraman ecdadımızı, Eren Abluka-5 ve Pençe-Kilit Operasyonları şehitlerimiz başta olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden şanlı gazilerimizi rahmetle yâd ediyor, şehitlerimizin bizlere emaneti olan aileleri ve gazilerimiz başta olmak üzere, tüm Bolulu Hemşehrilerimin, çalışma arkadaşlarımın, bayramda halkımızın huzur ve güvenliği için mesai başında olacak olan tüm çalışanlarımızın ‘Ramazan Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyor, sağlık, esenlik ve afiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Vali Ahmet Ümit ve beraberindeki heyet Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde gerçekleşen bayramlaşma programının ardından bir dizi bayram ziyaretleri gerçekleştirmek üzere salondan ayrıldılar.

“GÜVENLİK KUVVETLERİMİZ MUKADDES DEĞERLERİMİZİN KORUYUCULARIDIR”

Milletvekilleri Arzu Aydın, Fehmi Küpçü ve beraberindeki heyet ile birlikte İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'nü ve İl Jandarma Komutanlığı'nı ziyaret eden Sayın Valimiz Ahmet Ümit; "Güvenlik kuvvetlerimiz milletimizi devlet, devletimizi ebed müddet yapan mukaddes değerlerimizin koruyucularıdır. Toplumları millet yapan, milletleri devlet yapan milli ve/veya manevi değerler vardır. Siz güvenlik kuvvetlerimiz olarak bu kutsal değerleri korumakla mükellef ve bunu başarıyla yapan kahramanlarımızsınız. Bu özelliklerinizle peygamber ocağısınız. Ülkemizin dört bir yanında ve sınır ötesinde gözünü kırpmadan, mesai mefhumu gözetmeksizin; vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde bayramlarını geçirebilmeleri için görevi başında olan bütün güvenlik güçlerimizin Bayramını kutluyor, işlerinde kolaylıklar diliyorum" dedi.

BAYRAM ZİYARETLERİNDE SAĞLIKÇILAR VE HASTALAR UNUTULMADI

Bayram ziyaretlerine İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaretiyle devam edildi. Sağlık çalışanları ve hastalarla bayramlaşan Vali Ümit, personele kolaylıklar, hastalara da acil şifalar diledi.

ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

Vali Ahmet Ümit, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı J. Kıd. Alb. Haluk Saygılı ile birlikte Ramazan Bayramı dolayısıyla Şehit P. Yüzbaşı Burak Bilen ve P. Er Volkan Biçici'nin ailelerini hanelerinde ziyaret ederek bayramlarını tebrik etti.

Valiliğin organizasyonunda düzenlenen bayram ziyaretlerinin ilk günü şehit ailelerinin ziyaret edilmesinin ardından son buldu.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
3MAY2022