BOLU KIŞA HAZIRLANIYOR

BOLU KIŞA HAZIRLANIYOR

İçişleri Bakanlığı AFAD Yönetimi Başkanlığı'nın 30.11.2022 tarihli ve 2022/4 sayılı genelgesi kapsamında “2022 Yılı Kış Tedbirleri Toplantısı” Vali Erkan Kılıç’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda; kış mevsiminde ilimiz genelinde alınacak tedbirler görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya; Bolu Valisi Erkan Kılıç, Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Kıdemli Albay Merdin Kışkan, Vali Yardımcıları Abdullah Abid Öztoprak ile Abdullah Şen, Vali Yardımcısı Vekili Ümit Gürsançtı, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Haluk Saygılı, Karayolları 4. Bölge Müdür Yardımcısı Celal Koruç ve ilgili kurum amirleri katıldı. 

ÇAVUŞ BİLGİ VERDİ

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cengiz Çavuş, geçmiş yıllarda kış aylarında yaşanan sorunlar ve çözüm yolları, koordinasyonun sağlanması, kurum ve kuruluşların sorumluluk alanları içerisinde yapması gereken görevleri sunum şeklinde aktardığı toplantıda; ilgili kurum amirleri de kendi kurumlarının personel ve araç durumları ile kış mevsimine yönelik yaptıkları hazırlıklar hakkında bilgiler verdi.

GEREKLİ TÜM TEDBİRLER ALINACAK 

Vali Erkan Kılıç ise toplantıda yaptığı konuşmada; “İlimizde genel hayatı etkileyeceği ve kurumlar arası koordinasyonu gerektirebileceği değerlendirilen yoğun kar yağışı neticesinde oluşabilecek olayların öncesinde muhtemel can kayıplarının ve mal zararlarının önlenmesi ve azaltılması için gerekli tedbirleri almak, kış mevsiminde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı müdahale çalışmalarının daha etkin ve verimli yapılabilmesi amacıyla bu toplantıyı gerçekleştirdik. Önceki yıllarda meydana gelen olayları da göz önüne alarak, ulaşım başta olmak üzere yoğun kar yağışından etkilenebilecek yollarımızın, yerleşim yerlerimizin ve benzeri alanların belirlenmesini, alınan tedbirlerin ve hazırlıkların yeniden değerlendirmesini yapacağız. Kurumlarımızın tam bir koordinasyon içerisinde hareket etmelerinin sağlanması için gerekli olan tüm tedbirlerin alınması ve planlamaların yapılması için kararlar alacağız ve aldığımız bu kararlar kış mevsimi süresince ilimiz genelinde uygulanacaktır. Sorunsuz bir kış mevsimi geçirmeyi temenni ediyorum” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
6ARA2022