BOLU'DAN 3 İSİM YER ALDI

BOLU'DAN 3 İSİM YER ALDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzaladığı ve resmi gazetede yayımlanan karara göre Bakan yardımcıları atamaları yapıldı. Ataması yapılan 68 Bakan yardımcıları içerisinde Bolulu 3 isimde yer aldı. 

Resmi gazetede yayımlanan karara göre Bolulu üç isim; Veysel Tiryaki, Ahmet Berat Çonkar ve Huzeyfe Yılmaz’ın Bakan yardımcısı olarak atamaları yapıldı. 

BAKAN YARDIMCISI OLDULAR 

Dörtdivanlı olan ve önceki dönemde Tarım ve Orman Bakan yardımcılığını yürüten Veysel Tiryaki aynı görevine devam ederken, aslen Geredeli olan ve geçmiş dönemde İstanbul Milletvekili olarak TBMM’de görev yapan Ahmet Berat Çonkar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı olarak atandı. Yeniçağalı olan Huzeyfe Yılmaz ise Sağlık Bakan yardımcısı oldu. 

AHMET BERAT ÇONKAR Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı

1976 Ankara’da doğdu. Bolu, Geredelidir. Boğaziçi Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İşletme Yüksek Lisansını University of Miami’de tamamladı. 2007’de İstanbul 1.Bölge 17.sıradan milletvekili adayı oldu. 2007-2009 yılları arasında Ekonomi ve Dış Politika alanında Başbakan Danışmanı ve 2009-2011 arasında da TBMM Başkanı Dışişleri Danışmanı olarak görev yaptı. 24.Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. Dışişleri Komisyonu Başkanı, NATO PA Türk Grubu Üyesi, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanı olarak görev yaptı. 25.Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 26.Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. AB Uyum Komisyonu Üyesi ve Türkiye-AB KPK Eş Başkanı olarak görev yaptı. NATO PA Türk Grubu Başkanlığı’na seçilen Çonkar, Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve Türk-Rus Toplumsal Forumu Eş Başkanlığı görevlerini de sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Çonkar, çok iyi derecede İngilizce, orta seviyede İspanyolca bilmektedir.

HUZEYFE YILMAZ Sağlık Bakan Yardımcısı

Bolu doğumlu Huzeyfe Yılmaz, 1977 yılında dünyaya gelmiştir. Kendisi Gazi Üniversitesi'nden Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine 2001-2005 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde Mühendis ve Teknik İşler Müdür Yardımcısı olarak başlamıştır.

Ardından 2005-2014 yılları arasında Türksat A.Ş.'de farklı görevlerde bulunmuştur, bu görevler arasında Ankara İl Müdürü, Teknik İşletme Müdürü, Kocaeli İl Müdürü ve Altyapı İşletme Direktörlüğü yer almaktadır.

Huzeyfe Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda da görev yapmıştır. 2014-2018 yılları arasında Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olarak görev almış, daha sonra 2017-2018 yılları arasında Eğitim, Kültür ve Araştırma Genel Müdürü olarak atanmıştır. 2018-2022 (Temmuz) döneminde ise Tarım Kredi Kooperatifleri'ne bağlı olan TARNET A.Ş.'de Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlenmiştir. Temmuz 2022'de Merkez Birliği Yönetim Kurulu kararıyla Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı olarak atanmıştır.

VEYSEL TİRYAKİ Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı

1965 yılında Bolu'nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü'nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu'da tamamladı.

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazandı. Mezuniyetinin ardından kısa bir süre Maliye Bakanlığı'nda Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı. 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören (Aksaray), Tufanbeyli (Adana), Hasankeyf (Batman) ve Arhavi (Artvin) ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı.

2003 yılında Ankara'ya tayini çıktı. İçişleri Bakanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. Altındağ'ın bir gecekondu mahallesine taşındı ve yavaş yavaş Altındağ'ı tanımaya başladı. 2004 yılının ilk günü Ankara'ya geleli henüz çok kısa bir zaman olmuşken memuriyetten istifa etti ve Ak Parti'den Altındağ Belediye Başkanlığı için aday oldu.

29 Mart 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılında ikinci kez Ak Parti'den Altındağ Belediye Başkanı adayı gösterildi ve Ankara'da en yüksek oy oranı ile tekrar seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinden de zaferle çıktı. Üçüncü kez belediye başkanı seçildi. %64 oy alarak önemli bir rekora imza attı.

1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldı. 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı. 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı'nda master programını tamamladı. Ardından Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Ana Bilim Dalı'nda Doktorasını tamamladı.

2020-2022 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Hacettepe Teknokent) Genel Müdürü olarak çalıştı.

7 Nisan 2022 Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

22 Haziran 2023 Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevine tekrar atandı. Evli, üç çocuğu var ve iyi derecede İngilizce biliyor.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
22HAZ2023