BULUT; “İFTİRADAN İBARET OLDUĞU ANLAŞILMIŞTIR”

BULUT; “İFTİRADAN İBARET OLDUĞU ANLAŞILMIŞTIR”

Mengen Orman İşletme Müdürlüğü’nün, 112 ihbar hattına yapılan bir şikâyet sebebiyle 22 Ağustos gecesi Mengen Belediyesi’ne ait Ahşap Atölyesi’nde tespit çalışması yapması üzerine Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, vatandaşların da katılımıyla bir basın açıklamasında bulundu.

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut belediye binası önünde yaptığı basın açıklamasında, Mengen Belediyesinin itibarını zedelemeye yönelik kara bir tiyatro oynandığını ileri sürdü.

BAŞKAN BULUT, YAŞANANLARI ANLATTI

Belediye Başkanı Turhan Bulut, olayı anlatarak başladığı konuşmasında; “Mengen Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerince, 112 ihbar hattına Şehir merkezinde bulunan belediyemize ait Ahşap Atölyesinde kaçak orman ürünleri bulundurulduğu yönünde bir ihbar alındığı gerekçesi ile denetim tespit çalışması başlatılmıştır. Orman idaresinin asılsız bir ihbarı nazara alarak atölye çevresinde hukuksuz ve yasal olmayan bu denetim faaliyetine 22 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 21:00’den itibaren başladığı ve bu denetimin gecenin geç saatlerine kadar devam ettiği atölyeye ait güvenlik kameralarının incelenmesinden anlaşılmıştır. Belediyemizin konudan haberdar olması sonrasında saat 23 civarında Orman İlçe İşletme Müdürlüğü aranarak konu hakkında müdürden bilgi alınmıştır. İşletme müdürü ihbarı değerlendirdiklerini ve bu kapsamda Atölye ve çevresinde denetim ve inceleme çalışması yaptıklarını belirtmiştir. Yapılan görüşmede ilgili müdüre; T.C. Mengen Belediye Başkanlığının bir kamu kurumu olduğu, burada böyle bir şeyin hukuken ve fiilen mümkün olamayacağı, atölye önünde bulunan orman ürünlerinin tamamının faturalı ve orman işletmesinden temin edilen orman ürünlerinin olduğu, bu yapılanın Mengen Belediye Başkanlığının itibarını sarsmaya, karalamaya yönelik kara bir propaganda çalışması olduğu hususu anlatılmaya çalışılmıştır. Ancak orman idaresi, denetim ve inceleme faaliyetlerine devam etmek zorunda olduklarını beyan etmişlerdir. 23 Ağustos 2022 Salı günü saat 14:00 civarı Mengen Orman İşletme Müdürü şahsımı arayarak; ihbarın asılsız olduğunu, atölyede bulunan orman ürünlerinin Orman İdaresinden temin edilen faturalı ürünlerle uyumlu olduğunu, hukuka aykırı bir durum tespit edilmediğini belirtmiş ve buna ilişkin tutanak düzenlendiğini bildirmiştir. Yapılan çalışmalar sonucunda ihbarın Mengen Belediye Başkanlığını karalamaya yönelik bir iftiradan ibaret olduğu anlaşılmıştır. Belediye başkanlığımız müfteri ihbarcının kimliğinin tespiti ve iftira suçundan cezalandırılması istemiyle Mengen Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur. Ayrıca gerçeğe aykırı bu ihbar nedeniyle, Mengen Orman İşletme Müdürlüğünün işçisinden, muhafaza memuru, şefi ve müdürü 22 Ağustos 2022 ile 23 Ağustos 2022 tarihlerini bağlayan tüm gece boyunca Mengen caddelerinde ve atölye çevresinde denetim ve gözetim faaliyetinde bulunmak zorunda kalmıştır. Devletin görevlileri boş yere meşgul edilmiştir. Bu kapsamda Orman idaresinin de müfteri ihbarcının cezalandırılması için suç duyurusunda bulunacağını umut etmekteyiz. Orman idaresinin suç duyurusunda bulunup bulunmayacağı hususu idaremizce takip edilecektir. Belediyemizin itibarsızlaştırılmasına yönelik bu tür siyasi olduğu izlenimi veren oyunların oynanmasına izin vermeyeceğiz, buna yönelik girişimlerden kimse bir sonuç alamayacaktır” dedi.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
25AĞU2022