ÇELİKKOL;“ÇEVRECİLİK, MİLLİYETÇİLİKTİR”

ÇELİKKOL;“ÇEVRECİLİK, MİLLİYETÇİLİKTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Bolu İl Başkanı Ayhan Çelikkol yazılı bir basın açıklaması yayımlayarak çevre konusunda her türlü hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini dile getirdi. 

‘OKULLARDA YETERİNCE EĞİTİM VERİLMELİDİR’

Dünya çevre gününün tüm insanlığın geleceğini yakından ilgilendiren çevre konusunda büyük önem arz ettiğini vurgulayan Çelikkol “Ülkemizde ve dünyada insanlarda çevre bilincinin oluşturulabilmesi ve çevreye duyarlı bir nesil yetiştirilebilmesi için gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle kutlanan ‘Dünya Çevre Günü’, tüm insanlığın geleceğini yakından ilgilendiren çevre konusunda büyük önem arz etmektedir. Bu konuda okullarımızda yeterince eğitim verilmelidir. Doğa, özellikle son dönemde yaşanan hızlı sanayileşme, plansız şehirleşme, teknolojik gelişmeler ve doğal kaynakların bilinçsizce tüketilmesi gibi nedenlerle büyük zarar görmüştür. Buna bağlı olarak da tüm dünya küresel ısınma, kuraklık ve biyolojik çeşitliliğin azalması gibi ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmıştır. Küresel çapta yapılan yanlışlıklarla ortaya çıkan bu sorunla mücadelede yine küresel çapta ciddi bir çalışma yapılması gerekmektedir. Fakat dünyanın gelişmiş birçok ülkesinin ekonomik kaygılarla bu mücadeleye uygulama boyutunda katkı sağlamadığını üzülerek müşahede ediyoruz. Ancak unutulmamalıdır ki, sağlıklı çevre ve sağlıklı toplum olmadıktan sonra ekonomik zenginliğin hiçbir önemi olmayacak, dünyada üzerinde bulunan hiçbir zenginlik de, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da asla bir nefes sıhhatten daha önemli bir yere sahip olmayacaktır. Bu sebeple, en azından bu cennet vatanın evlatları olan bizler, temiz çevrenin bize atalarımızdan miras olarak kalmış olmasından ziyade, bizim gelecek nesillere emanetimiz olması gerektiğinin bilincinde olmalı, bu manada gereken her türlü hassasiyeti göstermeliyiz” ifadelerini kullandı. 

“ÇEVREYE SAHİP ÇIKMAK MİLLETİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKMAK”

Çevreye sahip çıkmanın geleceğe sahip çıkmak olduğunun idrakiyle hareket ettiklerini vurgulayan Çelikkol sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Milliyetçi Hareket Partisi olarak “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” sözünü millet ve devlet ilişkisi bağlamında esas alıyoruz “Çevrecilik, milliyetçiliktir diyoruz ve çevreye sahip çıkmanın milletin geleceğine sahip çıkmak olduğunun idrakiyle hareket ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın ‘Dünya Çevre Günü'nü kutluyor, sağlıklı bir gelecek, temiz bir çevre ve mutlu günler diliyorum.”

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
5HAZ2024