DURAK; “GÜNÜMÜZÜN GERÇEK ÜNİVERSİTELERİ, ZENGİN KÜTÜPHANELERDİR”

DURAK; “GÜNÜMÜZÜN GERÇEK ÜNİVERSİTELERİ, ZENGİN KÜTÜPHANELERDİR”

Göreve geldiği günden bu yana farkındalık yaratan çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) teşkilatları, 27 Mart- 02 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası’nda da dikkatleri üzerine çekti.

İl Halk Kütüphanesi önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan İl Başkanı Durak, “Bolu İl Halk Kütüphanesinin bulunduğu yer fiziki yapısı ve kullanıcılara verdiği hizmetle birlikte değerlendirildiğinde ilimize yakışır modern bir kütüphanenin inşası öncelikli ihtiyaçlarımız arasındadır. Bu vesileyle şunu Bolu halkımıza çok net ve kararlı bir şekilde söylemekteyiz ki İlimize modern bir Halk Kütüphanesinin inşa edilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı. 

ÜLKEMİZİN HER YERİNDE ETKİNLİKLERLE KUTLANIYOR

Bu yıl 59’uncusu kutlanan Kütüphane Haftası, 27 Mart – 02 Nisan 2023 tarihleri arasında, ‘Kütüphane İyileştirir’ ana temasıyla ülkemizin her yerinde etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda MHP İl Başkanı İlhan Durak, Merkez İlçe Başkanı Hakan Aydın, KAÇEP Başkanı Sema Kışlak ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Cihan Özkalem, İl Halk Kütüphanesi’ni ziyaret ederek Türk Gençliği’nin okumasında fayda gördükleri klasiklerden oluşan bir dizi kitabı İl Halk Kütüphanesine hediye ettiler.

“NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

İl Halk Kütüphanesi ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan İl Başkanı İlhan Durak, “Bir ülkeyi, şehri bölgeyi gelişmişlik açısından öne çıkaran faktörlerin başında kütüphane olgusu gelmektedir. Bu nedenle modern şehirlerin tasarımında kütüphane mekanları ve görünürlüğü giderek önem kazanmaktadır. Çünkü günümüzün gerçek üniversiteleri, zengin kütüphanelerdir. Bu konuda Einstein’a izafe edilen şu sözler oldukça anlamlıdır: “Kesin olarak bilmeniz gereken tek şey; kütüphanenin bulunduğu yerdir” İl Halk Kütüphanesinin bulunduğu yer fiziki yapısı ve kullanıcılara verdiği hizmetle birlikte değerlendirildiğinde ilimize yakışır modern bir kütüphanenin inşası öncelikli ihtiyaçlarımız ararsındadır. Bu vesileyle şunu Bolu halkımıza çok net ve kararlı bir şekilde söylemekteyiz ki İlimize modern bir Halk Kütüphanesinin inşa edilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadelerini kullandı. 

KİTAP BAĞIŞLANDI

MHP teşkilatları tarafından Bolu İl Halk Kütüphanesi’ne Prof. Dr. Semih Yalçın’ın ‘Seminer Notları’, Yıldıray Çiçek’in ‘Kutsanmış Ağabey’, Hüseyin Nihal Atsız’ın ‘Bozkurtlar’, Cengiz Aytmatov’un ‘Gün Olur Asra Bedel’, Cemil Meriç’in ‘Bu Ülke’, Grigori Petrov’un ‘Beyaz Zambaklar Ülkesi’nde’, Ali Fuad Başgil’in ‘Gençlerle Başbaşa’, Emine Işınsu’nun ‘Sancı’, Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu’nun ‘Bye Bye Türkçe’ ve Nurettin Topçu’nun ‘Ahlak’ isimli kitapları bağışlandı. 

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
30MAR2023