EĞİTİMDE TELAFİDE MENGEN BELEDİYESİ DE VAR

EĞİTİMDE TELAFİDE MENGEN BELEDİYESİ DE VAR

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve moderatörlüğünü Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı ‘Telafide Ben de Varım’ toplantısına konuşmacı olarak katıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pandemi sürecinde yüz yüze eğitimin etkili bir şekilde yapılamaması nedeniyle başlatılan “Telafide Ben de Varım” kampanyası çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. Türkiye Belediyeler Birliğinin ev sahipliğiyle düzenlenen ve belediyelerin kampanya sürecine katkılarının neler olabileceğinin konu edildiği istişare toplantısında Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut konuşmacı olarak yer aldı.

 

SELÇUK, BELEDİYELERDEN DESTEK BEKLEDİ

Kampanya hakkında projelerini aktaran Ziya Selçuk konuşmasında akademik alanda çocukların eksiklerinin er ya da geç giderilebileceğini fakat sosyal alanda daha aktif ve daha hızlı davranılarak çocukların bu konuda eksikliklerinin giderilebilmesi için Belediyelerden destek beklendiğini söylerken, telafi eğitimine destek verecek sosyal, kültürel, spor, sağlık vb. eğitim yayınlarından oluşan “eğitim ecza depolarının dolu olduğunu” belirtti.

“BİRAZ DAHA TELAFİ EDİLEBİLECEĞİNE İNANIYORUM”

Konuşmacı olarak söz alan Turhan Bulut, pandemi sürecinde öğrenciler ve eğitimcilerin her türlü yanında olduklarını belirterek çocuklara yönelik yapılmış ve yapılacak olan projeleri paylaştı. İlçede eğitim alanında yaşanan sıkıntıları da aktaran Bulut; “ilçemde halen aşı olamamış öğretmenlerimiz var. Çok önemsediğimiz eğitim kurumlarımızın varlıklarını, eğitim kurumlarımızda ki öğrencilerimizin geleceğe yönelik iyi bir eğitim alması konusunda endişelerimiz artıyor fakat yeni uygulamalarla biraz daha telafi edilebileceğine inanıyorum, telafide Mengen Belediyesi olarak biz de varız” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

UYARI : Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
26MAY2021